reklama

Nowa droga do Krakowa? Mieszkańcy składają petycję

, Gospodarka, Wiadomości, 26.01.2021 07:30, PG
Chodzi o nową część obwodnicy Skawiny, która miała by biec przez powiat wadowicki.
Nowa droga do Krakowa? Mieszkańcy składają petycję

Mieszkańcy Skawiny chcą wystąpić do Marszałka Województwa Małopolskiego, z petycją o rozpoczęcie działań w sprawie powstania nowej drogi wojewódzkiej łączącej drogę krajową nr 44 z drogą krajową nr 52. Petycję podpisało już prawie 400 osób, teraz podczas na najbliższej sesji także radni Rady Powiatu Wadowickiego mają również wyrazić pozytywną opinię na temat tej petycji.


Droga miałaby być przedłużeniem obecnej obwodnicy Skawiny a jej część maiłaby przebiegać przez powiat wadowicki a konkretniej przez Kalwarię Zebrzydowską.

Pomysł połączenia tych dróg istnieje już od wielu lat. Jej przebieg zawarty jest nawet w planie zagospodarowania przestrzennego województwa małopolskiego przyjętym w 2018 roku.

Droga usprawniłaby ruch pomiędzy Wadowicami a Krakowem a także dojazd na lotnisko Kraków – Balice. Ograniczyłoby to też ruch lokalny i odciążyłoby takie miejscowości jak: Sosnowice, Przytkowice i Zebrzydowice. Poprawiłoby to bezpieczeństwo mieszkańców i zwiększyłoby atrakcyjność terenów inwestycyjnych wzdłuż nowej drogi.

W uzasadnieniu petycji argumentem, jaki przemawia za koniecznością powstania takiej drogi są planowane na 2023 rok Igrzyska Europejskie, które odbędą się na terenie kilku miast Małopolski – oprócz Krakowa również m.in. w Myślenicach i Zakopanem.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy