reklama

Czy minister edukacji w końcu zainteresuje się szkołą w Wieprzu?

, Polityka, Wiadomości, 24.01.2021 19:30, PG
Sprawa rozdzielenia 32-osobowej klasy czwartej jednej ze szkół w Wieprzu nadal trwa.
Czy minister edukacji w końcu zainteresuje się szkołą w Wieprzu?

Nauczanie zdalne nadal trwa ale to nie znaczy, że rodzice uczniów klasy IV Zespołu Szkół nr 1 w Wieprzu poddali się w swojej batalii o rozdzieleniu 32-osobowej klasy na dwie mniejsze jak to miało miejsce w klasach I-III.

W grudniu zeszłego roku większość radnych Rady Gminy Wieprz jednak nie poparła uchwały w sprawie zmiany uchwały z 2002 roku dotyczącej statutu szkoły w Wieprzu. Zmiana ta wprowadzała by zasadę dzielenia oddziałów na na dwa, jeśli liczą 26 uczniów i więcej (obecnie jest tak przy 33 uczniach i więcej).

Co ciekawe, decyzję wójt gminy Wieprz a potem także radnych, skrytykowała nawet Małopolska Kurator Oświaty i nakazała usunąć uchybienia. Jednak Małgorzata Chrapek odwołała się od tego zalecenia do Ministra Edukacji w październiku 2020 roku. Nadal jednak rodzice nie otrzymali żadnej odpowiedzi w tej sprawie.

Zapytaliśmy w kuratorium oświaty na jakim etapie jest sprawa, ale tam również czekają na decyzję ministra.

Czy minister edukacji Przemysław Czarnek i jego urzędnicy w końcu zainteresują się szkołą w Wieprzu?


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy