reklama

Niespodziewana zmiana strategii w Andrychowie. Mieszkańcy bloków zapłacą więcej za śmieci?

, Gospodarka, Wiadomości, 25.11.2020 19:05, PG
W środę podczas obrad Komisji Rady Miejskiej padła taka propozycja.
Niespodziewana zmiana strategii w Andrychowie. Mieszkańcy bloków zapłacą więcej za śmieci?

Kilka dni temu władze Andrychowa przedstawiły projekt uchwały, w którym proponują podwyższenie opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów z 20 na 23 zł od osoby miesięcznie, a jeżeli odpady nie są segregowane - nowa opłata miała wynosić 46 zł od osoby miesięcznie. Dodatkowo miała być wprowadzona ulga za posiadanie kompostownika na posesji: 1,80 zł od osoby miesięcznie.

Jednak w środę (25.11.) po południu podczas obrad wszystkich Komisji Rady doszło do zmiany planów.

Radny Tadeusz Sarlej złożył wniosek, w którym to stawka miałaby wynosić 24 zł od osoby miesięcznie a dopłata za kompostowanie – 4 zł od osoby miesięcznie.

W takim układzie mieszkańcy posiadający kompostowniki, czyli głównie mieszkańcy sołectw oraz właściciele domów jednorodzinnych w mieście, płaciliby za śmieci 20 zł od osoby, czyli tyle co obecnie. Z kolei mieszkańcy bloków – 24 zł (4 zł podwyżki).

Wniosek radnego został przegłosowany przez radnych, ale sprawa ostatecznie będzie rozstrzygana na czwartkowej (26.11.) sesji Rady Miejskiej.

Będziemy informować.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

django, 26.11.2020 09:09

Niebywałe, pierwszy raz ten Pan Radny coś wymyślił mądrego. Natomiast na pewno jest to lekko kontrowersyjne i niesprawiedliwe. Bo tak: w blokach segregacja jest słaba z uwagi na anonimowość ale nie tylko. Mieszkańcy bloków często mają małe szafki pod zlewem na śmieci i nie mają miejsca na 3-4 pojemniki. Inna sprawa że mieszkańcy bloków nie mają "trawnika" więc zdecydowana większość zielonych odpadów i tak jest z domów prywatnych - no bo ileż tam jest procentowo tych obierek z ziemniaków.. Uważam mimo wszystko że dobrym rozwiązaniem było by tam gdzie tylko się da, połączenie kosztów za śmieci z ilością zużycia wody. Któryś z radnych już o tym wspominał.

Skalpel, 26.11.2020 08:58

Dziel i rządź, divide et impera.

beskidmaly, 26.11.2020 06:34

@Damian Ch- Niema co porownywać jakosci segregowania odpadow w zabudoowie jednorodzinnej a w wielorodzinnej .W jednorodzinnej jest wysegregowane ok 80% a w wielorodzinnych w porywach 40. W jednorodzinnych kazdy ma kod i jest wiadomo czyje są smieci a w wielorodzinnych jest odpowiedzialnosc zbiorowa i anonimowosc. Wiec kazdy zwala zle segregowanie na sąsiada a sam żle segreguje.

Zakolog, 25.11.2020 22:35

Pani redaktor, droga Patrycjo, widzę że robi sobie Pani gruby polew z czytelników. Nasi radni mają oczywiście spore deficyty, ale aż tak głupi to nie są ? Przynajmniej taką mam nadzieję.