reklama

Niebezpieczne skrzyżowanie do przebudowy. Jeden budynek zostanie rozebrany

, Gospodarka, Wiadomości, 28.06.2021 12:49,
Jeszcze w tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na roboty budowlane.
Niebezpieczne skrzyżowanie do przebudowy. Jeden budynek zostanie rozebrany

Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wydany został ZRID, czyli zezwolenie na rozbudowę skrzyżowania w miejscowości Nowe Dwory, w powiecie wadowickim, w ciągu Drogi Krajowej nr 44. Wydane przez wojewodę zezwolenie obejmuje też wydzielenie pasa do lewoskrętu w ciągu drogi krajowej nr 44.

Droga krajowa nr 44 w miejscowości Nowe Dwory ma w tym miejscu 7,0 m szerokości i chodnik tylko po stronie południowej. Wloty podporządkowane są nieznacznie przesunięte względem siebie. Widoczność przy włączaniu się do ruchu z drogi gminnej o szerokości 4,5 m ogranicza budynek. Szerokość drogi powiatowej, włączonej do tego skrzyżowania wynosi około 6,8 m. Na wlotach nie ma wydzielonych pasów skrętu w lewo ani w prawo.

Aby poprawić widoczność i upłynnić ruch wybudowany zostanie lewoskręt od strony Krakowa w drogę powiatową. Budynek zasłaniający widoczność zostanie rozebrany. Wloty drogi powiatowej i gminnej będą przesunięte i umieszczone naprzeciwko siebie. Powstanie obustronny chodnik. Te zmiany poprawią czytelność skrzyżowania i bezpieczeństwo ruchu wszystkich użytkowników.

- Jeszcze w tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na roboty budowlane, a w roku 2022 realizacja zadania - informuje Iwona Mikrut.

nowe dwory

nowe dwory


źródło: GDDKiA Kraków

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy