reklama
reklama

Najstarsza przychodnia stomatologiczna w regionie znika z mapy Wadowic

MAGAZYN, Wiadomości, 29.06.2021 20:10, PG
Umowa najmu pomieszczeń wygasła a zarządca budynku czyli starostwo chce wykorzystać te pomieszczenia inaczej.
Najstarsza przychodnia stomatologiczna w regionie znika z mapy Wadowic

Jak się dowiadujemy Specjalistyczna Przychodnia Stomatologiczna w Wadowicach przy ul. Wojtyłów 14 oraz 16 będzie działała tylko do końca tego roku.

Jest to najstarsza przychodnia stomatologiczna w regionie, działa od 50 lat a od ponad 20 lat prowadzi ją dr Jan Rauch wraz dr Joanną Jastrzębską.


Sprawę potwierdza nam wicestarosta Beata Smolec i przekazuje, że w 2017 roku umowa pomiędzy przychodnią a Starostwem została zawarta na czas do 31 grudnia 2020. W połowie roku pani dr Jastrzębska wystąpiła z prośbą o przedłużenie umowy, więc zawarto nową umowę na rok: od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia 2021.

-To ostatni rok umowy, ponieważ starostwo potrzebuje tych pomieszczeń na poradnię pedagogiczno – psychologiczną oraz inną jednostkę powiatową. W lutym br. została przekazana informacja do właścicieli przychodni o nie przedłużaniu umowy. Właściciele nie podjęli negocjacji.- przekazuje nam wicestarosta Beata Smolec.

Już wcześniej pomieszczenia, w których znajdowała się poradnia ortodontyczna oraz sala operacyjna zostały przejęte przez starostwo i znajduje się tam teraz Środowiskowy Dom Samopomocy. Jak mówią stomatolodzy, współpraca od lat pomiędzy przychodnią a starostwem była trudna. - Nikt z nami nie rozmawia, nikt nam nic nie proponuje a wręcz traktują nas jak zło konieczne - mówi dr Rauch i poinformował, że nie planują przeniesienia przychodni do nowej lokalizacji. W takim przypadku przychodnia po prostu zostanie zamknięta.

Zobaczcie nagranie:reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy