reklama

Zmarł Zygmunt Zigi Tomala [AKTUALIZACJA]

Wiadomości, Ostatnie pożegnanie, 28.06.2021 11:15,

W piątek (25.06) rano dotarła do nas informacja o śmierci andrychowskiego artysty Zygmunta Zigiego Tomali. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 29 czerwca o godz. 15:00 w kaplicy na cmentarzu w Andrychowie.

Zmarł Zygmunt Zigi Tomala [AKTUALIZACJA]

Zygmunt Zigi Tomala to wokalista i artysta plastyk. Karierę zaczynał w zespole Persona, z którym w roku 2001 wydał album „Strefa Cienia”. Rok później został współzałożycielem formacji z gatunku reggae Druga Strona Lustra. Z tą formacją ma na koncie dwa albumy oraz niezliczoną ilość koncertów w całej Polsce. Charakterystyczną ciepłą barwą głosu nadawał unikalnego klimatu utworom, które śpiewał. Premiery najnowszego albumu niestety nie doczekał.

Zawodowo zajmował się sztuką plastyczną. Tworzył ceramikę artystyczną, malował obrazy, był doskonałym rysownikiem i grafikiem komputerowym. Jego talent dostrzeżony został już w latach ’90 ubiegłego wieku. Został zaproszony do zaprojektowania okładek albumów takich „gwiazd” ówczesnej sceny rockowej jak Acid Drinkers czy Flapjack. Projektował także grafiki na użytek innych zespołów muzycznych i nie tylko. Jego projekty znaleźć można jako logotypy na koszulkach, stronach internetowych i w zbiorach prywatnych kolekcjonerów.

Zigi to postać nietuzinkowa. Pomimo znaczących osiągnięć artystycznych i niemałej grupy fanów był niezwykle skromny, pogodny, nie zostawiający innych w potrzebie, wzbudzający wyłącznie sympatię. Ten pozytyw odzwierciedlał się w jego twórczości zarówno muzycznej jak i plastycznej.

Pozostawił w żałobie rodzinę i przyjaciół.

Jarek Max Szklarczyk, kolega z zespołu Druga Strona Lustra tak pożegnał go w mediach społecznościowych:

Żegnaj Przyjacielu. W tej wędrówce nie mogę Ci towarzyszyć. Kiedyś usiądziemy przy ognisku i zaśpiewamy razem pieśń na chwałę Panu. Dziękuję za każdą chwilę...”

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 29 czerwca o godz. 15:00 w kaplicy na cmentarzu w AndrychowieZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy