reklama

Mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci

, Gospodarka, Wiadomości, 30.11.2016 17:00, (red)
Władze kolejnej gminy zapowiadają podwyżkę opłat za wywóz śmieci
Mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci

Tym razem podwyżkę zapowiedział burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski. Mieszkańcy wadowickiej gminy płacą obecnie 5,7 zł od osoby miesięcznie, jeśli segregują śmieci. To była bardzo dobra cena, ale trzeba pamiętać, że wadowickie śmieci trafiają na składowisko w Choczni, którego gmina jest współwłaścicielem. Nowa stawka będzie prawdopodobnie wynosić ok. 8 zł.

 

Zdaniem burmistrza, podwyżki można by uniknąć, gdyby nie postawa niektórych wadowickich radnych, którzy w ostatnich miesiącach nie byli w stanie podjąć decyzji co do przyszłości spółki Eko, zarządzającej wysypiskiem śmieci w Choczni.

 

Efekt jest taki – zdaniem burmistrza – że śmieci z gminy Wadowice prawdopodobnie nie będą trafiały na wysypisko w Choczni, a na inne. To spowoduje wzrost cen.


- Dla mieszkańców istotne jest, że kwota płacona za odbiór i zagospodarowanie odpadów wzrośnie. Radni wydają się tym faktem zdziwieni, bo pomimo wielokrotnego tłumaczenia, nie dotarło jeszcze do nich, że cena śmieci dla mieszkańców nie tyle zależy od posiadania wysypiska, tylko od tego, czy na to wysypisko będzie wozić odpady firma wygrywająca przetarg – uzasadnia wadowicki burmistrz na stronie burmistrzklinowski.pl

 

Podwyżka cen za wywóz śmieci planowana jest także w Andrychowie. Już teraz mieszkańcy tej gminy płacą 8 zł od osoby, a plany zakładają podwyższenie tej opłaty do 11 zł.

Więcej na ten temat: To nie koniec. Podwyżka opłat za śmieci ciągle możliwa

 


 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

walet, 30.11.2016 19:34

W Kętach po wyborach Klęczar od razu podniósł ceny śmieci, w niektórych przypadkach nawet o około 90 %. Teraz jest 9 zł od osoby za segregowane śmieci( trzeba zainwestować w prywatny kubeł). Mimo, że miasto ma własne wysypisko i własną kompostownie.

kaczor, 30.11.2016 18:29

8 złotych po podwyżce Drodzy wadowiczanie U nas jest 8 złotych przed podwyżka która znowu nam planują. Mówią andrychowianom że że 8 złotych to za mało.