reklama

Burdele raz na zawsze znikną z mapy

, MAGAZYN, Wiadomości, 30.11.2016 13:28, (red)
Mieszkańcy domagają się zmiany nazwy przysiółka, w którym mieszkają. Obecny nazywa się... Burdele.
Burdele raz na zawsze znikną z mapy

Burdele to przysiółek w Zawoi. Nazwa funkcjonuje od dawna, ale w ostatnim czasie jakoś bardziej zaczęło to denerwować ludzi. Nazwa rzeczywiście jest lekko niestosowna. W wielu miejscach znajdują się drogowskazy z tabliczką „Burdele”. To znaczy znajdowały się, ponieważ ostatnio na wniosek mieszkańców zostały usunięte.

 

Ale to była raczej antywizytówka turystycznej Zawoi. Co myśleli sobie turyści przejeżdżający przez Zawoję widząc tabliczkę z taką nazwą?

 

Mieszkańcy przysiółka zwrócili się oficjalnie do władz gminy Zawoja z wnioskiem o zmianę nazwy przysiółka. Odpowiedź jest pozytywna.

 

- Mieszkańcy zgłosili się do nas z prośbą o zmianę tej nazwy. I choć obowiązuje ona od dawna, przychylimy się do ich prośby - mówi Marcin Pająk, wójt Zawoi w rozmowie z „Dziennikiem Polskim”.

 

Procedura zmiany nazwy przysiółka potrwa kilka miesięcy. Trzeba zebrać opinie, sporządzić wniosek i wysłać go do ministerstwa. Nie powinno być z tym problemu.

 

Propozycja nowej nazwy przysiółka już jest – zamiast "Burdele” przysiółek będzie nosił nazwę „Za Wodą”.

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

janosik72, 30.11.2016 21:47

o myśleli sobie turyści przejeżdżający przez Zawoję widząc tabliczkę z taką nazwą?Hi hi kierowcy ??? co myśleli ? jak to w przysłowiu drzewa do lasu się nie wozi

olszyniak, 30.11.2016 19:00

Nie rozumiem dlaczego chcą zmieniać nazwę przynajmniej mają jasną sytuację i nikt się nie moze przyczepić ze jest tam burdel ! A co z tego że inne miasta mają inne nazwy a jak się wjedzie to istne burdele !

AntyLeming, 30.11.2016 17:29

Komentarz usunięty przez autora.

infocar, 30.11.2016 16:41

Zbyt gwałtowna zmiana. W okresie przejściowym (5 lat?) mogły funkcjonować "Burdele za Wodą".

AntyLeming, 30.11.2016 15:10

Komentarz usunięty przez autora.