Kolejne gminy chcą iść w ślady Zatora

, Gospodarka, Wiadomości, 24.02.2016 13:45, ks
Władze kolejnej gminy chcą strefy ekonomicznej.
Kolejne gminy chcą iść w ślady Zatora

Niedawno władze Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowały spotkanie z przedstawicielami Krakowskiego Parku Technologicznego, który zarządza Krakowską Specjalna Strefą Ekonomiczną.

 

Kalwaryjskie władze chcą bowiem, aby w mieście powstała niewielka strefa ekonomiczna, w której przedsiębiorcy mogliby liczyć m.in. na ulgi podatkowe. Chodzi dokładnie o 2,5 ha terenów wzdłuż ulicy Jagiellońskiej - od restauracji Łojkówka aż do placu zabaw. 

 

O strefe ekonomiczą zabiega od ponad roku Andrychów. Ma ona obejować kilkanaście ha. Teoretycznie wszystko jest już gotowe, ale sprawa ugrzęzła w ministerstwie, które ma wydać decyzję o porzeszeniu strefy. Z informacji, które ostatnio płyną z Warszawy wynika, że decyzja zostanie podjęta w marcu.

 

Jak na razie największa w naszym regionie strefa ekonomiczna działa w Zatorze. Dzięki temu w ostatnich latach do Zatora swoją działalność przeniosło już kilka firm, a w planach są kolejne inwestycje.

 

 

 

foto: UM Kalwaria Zebrzydowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

leon, 24.02.2016 19:33

Psy szczekają a karawana jedzie dalej. Po 12 a jak Burmistrz zechce i 16 lat rządów w Andrychowie!

martinez, 24.02.2016 18:26

Żak który zmusza posła. Hehehehehe Nie ma się co krępować. Od razu może niech Żak zmusi do czegos Tuska. Hihiihiii Na serio ale pycha w tej ekipie.

AntyPIS, 24.02.2016 18:22

co poradzić, że żakolandia ma tak wysokie mniemanie o byłym pracowniku PKP biegającym swego czasu po dachach pociągów :) Od razu podkreślam, że żadna praca nie hańbi :) Mieszkańcy docenili to wybierając Posła Polaka na stanowisko jakie specjaliście przystaje a biednego celebrytę pozostawili, żeby dalej sobie celebrował swoje fantazje o Gminie :) Krótko mówiąc, przynajmniej jest wesoło i jest się z kogo pośmiać :)

mareczek, 24.02.2016 17:59

Żak zmuszający posła? Buhahahhaha a może od razu prezydenta? Hihihihihi Niestety ale ostatnio to Żak zasłynął z opowiadnia jakie to kary do 5 tysięcy grożą za niepodpięcie się do kanalizacji. Ludzie obawiają się że to akurat wyjdzie. W odróżnieniu od strefy o jakiej tyle gadał komitet Żaka i on sam rok temu. Prawdopodobnie chodzi o to że w końcu za rządów PiS powstanie ta strefa co nie udało się tyle lat za rządów PO a zalkolandia jak to ona z braku własnych osiągnięć podepnie sie pod znienawidzony PiS.

kaczor, 24.02.2016 17:49

burmistrz zmuszający posła? jakikolwiek burmistrz. brzmi jak mrówka zmuszająca słonia żeby coś zrobił:) Nota bene Żak jaki startował kilka razy z listy PO jest burmistrzem od końca 2010 roku. do końca 2015 roku rządziła w kraju PO. 5 lat w Andrychowie i w Warszawie rządzili ludzie z tej samej listy. Strefa nie powstała mimo szumnych zapowiedzi. Każdy sam oceni "wielką skuteczność" Żaka.

AntyPIS, 24.02.2016 16:36

widzisz abcabc propaganda, którą siejesz regularnie nie przynosi skutku. A mieszkańcy to widzą i mówią. A co się dzieje ze Strefą i jak wspaniale funkcjonuje to również widać:) Po pracy przejadę się tamtędy popatrzeć na to puste ściernisko hahahahahaha :)

abcabc, 24.02.2016 16:12

ty już lepiej nie pisz -coraz większe durnoty w tych twoich wpisach.masz mieszkańców Andrychowa za głupców>? jakoś wszyscy wiedzą że gdyby burmistrz żak nie zmusił posła polaka do działania w sprawie strefy i bdi to nasz pan poseł penie by się tym nie zajął.a dlaczego rząd do tej pory nie podjął decyzji-jest to dokładne opisane w odpowiedzi jaką otrzymał poseł. antypis do szkoły dzieciaku!!!w łomży widocznie strasznie niski poziom mają

AntyPIS, 24.02.2016 16:04

Tak jak pisałem pod poprzednim postem- Andrychów powinien się uczyć od Zatora jak szybko i skutecznie wprowadzać obietnice i nowe miejsca pracy. Druga sprawa dotyczy wielkiego sukcesu ogłoszonego przez tomasza żaka na potrzebę jego ostatnich wyborów- jak to się stało, że ten wielki sukces to tylko puste słowa burmistrza ? Kompletnie nic się nie dzieje. Sprawa rozpoczęła się przecież już za zarządów Platformy Obywatelskiej- partii, z którą burmistrz żak się identyfikuje i nie ukrywał tego podczas wyborów parlamentarnych. Tak naprawdę gdyby nie skuteczna interwencja Posła Polaka temat Strefy byłby już zakopany i ponownie odkopany na następny wybory jako stara-nowa kiełbasa tomasza żaka. Mam taką radę dla naszej żakolandi- zacznijcie wreszcie działać ponad politycznymi podziałami bo póki co mamy sodome i gomore.