reklama

Mężczyzna wpadł do rzeki. Znaleziono ciała dwóch osób [AKTUALIZACJA]

, Wiadomości, 23.02.2016 17:45, (red)
Od 2 dni trwały poszukiwania mężczyzny, który wpadł do rzeki.
Mężczyzna wpadł do rzeki. Znaleziono ciała dwóch osób [AKTUALIZACJA]

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (22.02) w rejonie zapory w Świnnej Porębie. Zaginiony 28-letni mężczyzna to geodeta pracujący przy Zbiorniku Świnna Poręba. Ostatni raz widziany był w poniedziałek około godz. 11 w pobliżu korony zapory. Są podejrzenia, że mężczyzna wpadł do rzeki i utonął.

 

W akcji poszukiwawczo-ratowniczej uczestniczy kilkudziesięciu strażaków zawodowych i ochotników z powiatów wadowickiego i oświęcimskiego oraz policjanci. Od poniedziałkowego popołudnia, metr po metrze, sprawdzają brzeg rzeki od Świnnej Poręby aż do Zatora. W poniedziałek wieczorem, ze względu na bezpieczeństwo ratowników, akcję przerwano w nocy. We wtorek - mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych - poszukiwania były kontynuowane.

Strażacy i policjanci przeszukiwali teren ok. 20 km wzdłuż rzeki. Ponadto obstawili wszystkie mosty poniżej zapory w kierunku Wadowic. Wezwano również płetwonurków z Krakowa, specjalną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z psami z Kęt. W sumie w akcję zaangażowano strażaków z ok. 20 jednostek.

 

Jeszcze w poniedziałek na brzegu w rejonie zapory w Świnnej Porębie znaleziono przyrządy geodezyjne, należące do zaginionego mężczyzny. Przyblokowany został przepływ wody na zaporze, co pozwoliło na zmniejszenie nurtu rzeki poniżej zapory. Dzięki temu poziom rzeki się obniżył, co dawało większe szanse na znalezienie mężczyzny.

 

 

AKTUALIZACJA: 2016-02-23

Jak się dowiadujemy się od rzecznika PSP w Wadowicach Krzysztofa Cieciaka, we wtorek po godzinie 17 ciało zaginionego mężczyzny zostało znalezione na Skawie w Woźnikach. 

 

Chwilę wcześniej ciało innego mężczyzny znaleziono w wodzie na zaporze w Łączanach.

 

Na miejscu trwa identyfikacja zwłok.

 

 

 

 

 

 


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

petarda, 29.02.2016 20:23

Jak zaczynaja szukac zawsze znajduja za duzo

cath, 23.02.2016 19:32

Ciekawe jak to jest znaleźć ciało na rzece a nie w rzece? Na Skawę sie chodzi ale mecze oglądać,raczej chodzi sie nad Skawę.