reklama

Kiedy w końcu remont najstarszego osiedla w Andrychowie?

, Gospodarka, Wiadomości, 28.12.2020 08:00, red
To chyba najbardziej zaniedbane osiedle w Andrychowie.
Kiedy w końcu remont najstarszego osiedla w Andrychowie?

Remont osiedla Olszyny w Andrychowie zapowiadany jest od wielu lat. Głośno było o tym zwłaszcza przed wyborami samorządowymi w 2018 roku, kiedy nawet wykonano remont przy ul. Daszyńskiego. Wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, aby inwestycja na Olszynach w końcu doszła do skutku.

W sierpniu 2019 unieważniono jednak przetarg na remont osiedla Olszyny w Andrychowie. Wtedy zgłosiła się jedna firma z ofertą 5,5 mln zł. W budżecie gminy zarezerwowano na ten cel tylko 2,3 mln zł. Mieszkańcy jednak liczyli, że przetargi będą ogłaszane do skutku, że znajdzie się firma która wykona w końcu tę inwestycję. Tak się jednak nie stało. W tym roku inwestycja na Olszynach nie jest wykonywana.

Co dalej, jakie są szanse, że to osiedle doczeka się w końcu remontu?

Najnowsze informacje są takie, że w budżecie gminy Andrychów na 2021 rok nie zarezerwowano w ogóle pieniędzy na Olszyny. Burmistrz Tomasz Żak informował jednak niedawno, że projekt remontu jest już gotowy i przyszłym roku ogłoszony zostanie kolejny przetarg na wykonanie tej inwestycji. Być może uda się rozpocząć prace, które będą kontynuowane w kolejnych latach. Źródło finansowania? Na razie brak konkretów w tej sprawie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Skalpel, 28.12.2020 21:47

SP3 zlikwidowane, pieniążki zaoszczędzone. A osiedle dalej w czarnej d.... Dorotko warto było ?

Zakolog, 28.12.2020 12:36

@Ania Patrzyńska - Jak mieszkańcy będą czekać do wyborów, to pozostanie im tylko luksusowa partycypacja w długach i możliwość spłacania odsetek od odsetek. Po trzech latach dalszych rządów żakotłuków, będzie tylko szczaw i mirabelki oraz inwestycje kubaturowe w postaci wiat przystankowych !