reklama
reklama

Jeżdżą po wertepach, choć wcale tak nie musi być

Gospodarka, Wiadomości, 28.09.2021 15:15, eł

Wystarczyłaby tymczasowa zmiana organizacji ruchu na jednej z andrychowskich dróg.

Jeżdżą po wertepach, choć wcale tak nie musi być

Trwa długo wyczekiwana przebudowa osiedla Olszyny w Andrychowie. Mieszkańcy z jednej strony są zadowoleni, ale z drugiej narzekają na utrudnienia związane z pracami budowlanymi. Jak bowiem twierdzą, można by było prowadzić je w sposób mniej uciążliwy dla ludzi.

Aby wyjechać z osiedla, trzeba przedzierać się przez rozkopane jezdnie. Dla samochodu osobowego z niskim zawieszeniem to nie lata wyzwanie. Niektórzy mieszkańcy uważają jednak, że problem łatwo można rozwiązać.

- Istnieje droga łącząca ulice Dąbrowskiego i Olszyny, która nie jest rozkopana. Niestety, jednokierunkowa. Można nią wjechać na osiedle, jednak żeby z niego wyjechać, trzeba pokonać kilkadziesiąt, a niekiedy nawet kilkaset metrów wyboistej drogi, co nie jest dobre ani dla nas, ani dla zawieszeń naszych samochodów – podkreśla jeden z naszych czytelników.

Mężczyzna twierdzi, że prostym wyjściem z sytuacji byłaby tymczasowa zmiana organizacji ruchu na drodze łączącej ulice Dąbrowskiego i Olszyny, aby można było jeździć nią w obu kierunkach. - Remonty wymagają czasami takich rozwiązań, tak jak to miało miejsce na ulicy Mostowej, podczas remontu mostu na Beskidzkiej rok temu – dodaje andrychowianin.

Sugestię mieszkańców przekazaliśmy do Urzędu Miejskiego w Andrychowie, ale nie dostaliśmy jeszcze odpowiedzi, czy proponowana zmiana organizacji ruchu zostanie tam wprowadzona.Foto: Edyta Łepkowska


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy