reklama

Oszuści podszywają się pod pracowników ZUS i dzwonią do seniorów

Na sygnale, Wiadomości, 27.09.2021 14:43, eł

Oferują im pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę.

Oszuści podszywają się pod pracowników ZUS i dzwonią do seniorów

Wiele jest sposobów na to, by wyłudzić nasze dane osobowe. Jednym z najnowszych jest podawanie się pracowników ZUS, którzy oferują pomoc w wypełnieniu dokumentów.

Do pewnej starszej kobiety zadzwoniła oszustka, która zapewniała seniorkę, że chętnie jej pomoże napisać wniosek o czternastą emeryturę, jeśli ta poda swoje dane osobowe. Dzwoniąca twierdziła, iż jest pracownicą ZUS. Aby jednak dostać tak zwaną „czternastkę”, niepotrzebne są żadne formularze.

Czternastą emeryturę ZUS wypłaci z urzędu wraz z listopadowym świadczeniem. Pracownicy ZUS nie dzwonią do klientów w sprawie czternastej emerytury i nie proponują pomocy przy wypełnianiu wniosku, ponieważ nie trzeba go składać” – informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Foto: PixabayZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy