reklama

Jest pozwolenie na budowę nowej drogi w Andrychowie

Gospodarka, Wiadomości, 22.04.2021 21:00, PG
Budowa mini obwodnicy Andrychowa ma ruszyć w tym roku.
Jest pozwolenie na budowę nowej drogi w Andrychowie

W tym roku ma rozpocząć się budowa mini obwodnicy w Andrychowie - łącznika pomiędzy drogą krajową nr 52 (ul. Krakowską) a ul. Tkacką, co ma zmniejszyć korki w centrum miasta. Zdaniem władz gminy, dzięki temu rozwiązaniu ograniczona zostanie też emisja spalin powstałych podczas długiego oczekiwania w korkach, co pozytywnie wpłynie na środowisko.

Starosta wadowicki wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej pn.: Budowa drogi gminnej łączącej ul. Tkacką z drogą krajową nr 52. Oprócz ulicy powstanie ścieżka rowerowa i chodnik oraz oświetlenie.

Nastąpi rozbiórka budynku starej zakładowej portierni i wybudowane zostanie tam skrzyżowanie w ramach rozbudowy układu komunikacyjnego.

Koszt tej inwestycji to 4 mln zł i wykona ją przedsiębiorstwo Franciszka Fryca ze Spytkowic DROG-BUD.

Decyzja w sprawie projektu: Budowa drogi gminnej łączącej ul. Tkacką z drogą krajową nr 52


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

optimal, 22.04.2021 21:24

Aby odkorkować Andrychów trzeba zamknąć istniejący wjazd do Kaufland a dojazd zrobić od tyłu (właśnie przez portiernię), a najlepiej obok straży i dalej koło BRW. Oddali to od siebie światła i zmieści się między nimi więcej samochodów. Ktoś kto idzie pieszo będzie miał tą samą drogę a komuś kto jedzie samochodem pareset metrów nie zrobi różnicy.