reklama

Co dalej z ruderą koło kościoła?

, MAGAZYN, Wiadomości, 21.04.2021 17:25, DK
Chodzi o zniszczony, zdewastowany budynek przy ul. Kościelnej 14 w Sułkowicach-Łęgu. Dzieją się tam niepokojące rzeczy.
Co dalej z ruderą koło kościoła?

Kiedyś przy ulicy Kościelnej w Sułkowicach znajdowały się hale produkcyjne. Od lat budynek stoi pusty, jest w coraz to gorszym stanie. Niewiele trzeba aby doszło do tragedii.

Tymczasem, jak informują nas mieszkańcy, na terenie tego budynku regularnie gromadzi się młodzież i nie tylko, odbywają się "imprezy". Prawdopodobnie w zimie ktoś tam nocował. Doszło nawet do pożaru.

Mieszkańcy oraz sołtys Sułkowic Józefa Kapela interweniowali wielokrotnie w tej sprawie, jednak działania podejmowane przez służby były prowadzone jedynie „na wezwanie”.

Z nieoficjalnych informacji dowiadujemy się, że córki właściciela, który zmarł - zrzekły się praw do budynku, ponieważ jest on obciążony przez bank.

Teraz pojawia się pytanie co dalej? Czy gmina powinna odkupić ziemię z budynkiem, spłacić dług i zagospodarować teren? Miejmy nadzieję, że nikt nie ucierpi podczas „eksplorowania” pustostanu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy