reklama
reklama

Główna ulica nadal rozkopana. Remont potrwa jeszcze wiele miesięcy [FOTO]

Gospodarka, Wiadomości, 23.04.2021 07:00, PG
Jednak po remoncie ulica i okolica ma zmienić się nie do poznania.
Główna ulica nadal rozkopana. Remont potrwa jeszcze wiele miesięcy [FOTO]

Na ul. Lwowskie w Wadowicach trwają prace przy drugim etapie modernizacji drogi. Etap ten obejmuje odcinek od wadowickiego rynku do skrzyżowania ulicy Poprzecznej i Legionów, gdzie powstaje rondo.

Trwa układanie chodników i krawężników. Tak jak przy pierwszym etapie prace zaczęły się od tych pod ziemią związanych z kanalizacją. Przewidziano też przebudowę sieci elektroenergetycznych, sanitarnych i deszczowych.

Droga jednak nie została zamknięta a ruch tam odbywa się jednokierunkowo. Przejazd przez rozkopaną ziemię jest utrudniony. Prace mają zakończyć się w listopadzie br.

Po remoncie ulica i okolica ma zmienić się nie do poznania. Powstanie tutaj ścieżka rowerowa ze specjalną stacją serwisową dla rowerów. Pojawi się 30 stojaków na rowery, 42 nowe ławki, 13 huśtawek oraz 23 kosze na śmieci z funkcją segregacji. Posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy. Koszt prac to ponad 14 milionów złotych, z czego 6,2 miliona złotych to dofinansowanie, które gmina Wadowice otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe DROG – BUD.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy