reklama

Prawie 19 mln zł na remonty i budowę dróg w powiecie wadowickim

, Gospodarka, Wiadomości, 21.04.2021 15:30,
Dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymało 11 wniosków przygotowanych przez samorządy z powiatu wadowickiego na łączną kwotę 18 835 210,80 zł.
Prawie 19 mln zł na remonty i budowę dróg w powiecie wadowickim
- Mimo bardzo trudnego roku po raz kolejny nasze lokalne samorządy otrzymują potężne wsparcie finansowe, tym razem na projekty drogowe, by stale poprawiać komfort podróżujących. Te bardzo wysokie kwoty dofinansowań świadczą o tym, że polski rząd stawia na bezpieczeństwo, a nasi samorządowcy skutecznie potrafią zawalczyć o środki zewnętrzne. Ta współpraca jest widoczna jak nigdy wcześniej! - mówi Poseł na Sejm RP Filip Kaczyński.

Dofinansowanie przyznano Powiatowi Wadowickiemu w kwocie 7 969 706 zł na przebudowę bardzo zniszczonej drogi powiatowej Kalwaria Zebrzydowska-Brzeźnica na terenie miejscowości Zebrzydowice, Stanisław Dolny, Marcyporęba, Brzezinka i Brzeźnica. Powiat Wadowicki otrzymał również dotację na rozbudowę drogi powiatowej w Rzykach (gmina Andrychów) w wysokości 1 156 826 zł.


Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała łącznie 2 314 974 zł rządowej dotacji na dwa projekty: przebudowę drogi gminnej "Wały" w Przytkowicach (1 710 689 zł) i przebudowę drogi gminnej "Czerna" w Zebrzydowicach i Stanisławiu Dolnym (604 285 zł). Z wysokiego dofinansowania może cieszyć się również mucharski samorząd, który na przebudowę drogi gminnej w Mucharzu otrzymał 1 256 574 zł.

W gminie Spytkowice przebudowane zostaną dwie ulice w miejscowości Ryczów za łączną kwotę 1 583 256,80 zł. Będzie to ulica Szkolna i Brzozowa. Gmina Stryszów na remonty dwóch dróg gminnych Zakrzów Chodnik i Dąbrówka-Stryszów Zalesie otrzymała 632 465 zł, a gmina Wieprz przebuduje ulicę Sosnową w Nidku z pomocą rządowego wsparcia w kwocie 766 163 zł.

Natomiast w gminie Wadowice wybudują zupełnie nową drogę, czyli przedłużenie ulicy Spółdzielców w stronę Alei Matki Bożej Fatimskiej i ulicy Poprzecznej wraz z rondem na tym skrzyżowaniu. Wsparcie rządu premiera Mateusza Morawieckiego wyniesie w tym przypadku 3 155 246 zł.

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy