reklama

Firma z Kęt przekazała ćwierć miliona zł na Fundusz do walki z epidemią

, Gospodarka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 26.03.2020 19:45, INFORMACJA PRASOWA
WOŚP już zamówiła łóżka dla oddziałów intensywnej terapii oraz indywidualne pakiety ochrony biologicznej, składające się z kombinezonów, butów, panoramicznych gogli, rękawiczek i worków na odpady.
Firma z Kęt przekazała ćwierć miliona zł na Fundusz do walki z epidemią
Kęcka firma Alumetal, wiodący producent wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych dla przemysłu motoryzacyjnego, znalazł się w gronie pierwszych firm wpłacających na Fundusz Interwencyjny Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spółka wpłaciła na ten cel 250 tys. PLN.

Fundacja WOŚP zamówiła już łóżka dla oddziałów intensywnej terapii oraz indywidualne pakiety ochrony biologicznej, składające się z kombinezonów, butów, panoramicznych gogli, rękawiczek i worków na odpady.


Niezwłocznie trafią one do personelu medycznego, walczącego w Polsce z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Wartość tylko tych zakupów Fundacji WOŚP przekracza już 20 mln PLN.

- Doceniamy to, że Fundacja WOŚP działa niezwykle efektywnie i transparentnie, co wpisuje się również w naszą filozofię funkcjonowania. Uznaliśmy, że będzie to właściwa forma wsparcia walki z koronawirusem. Działając z Fundacją WOŚP możemy realnie pomóc w znacznie większym stopniu niż w pojedynkę - komentuje Agnieszka Drzyżdżyk, Prezes Zarządu Alumetal S.A

Alumetal to producent wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych, zaliczany do grona największych w Europie. Obecne moce produkcyjne zakładów produkcyjnych Grupy Alumetal to około 250 tys. ton rocznie. Oprócz stopów wtórnych Grupa Alumetal produkuje stopy wstępne, aluminium do odtleniania stali oraz w ramach działalności Spółki T+S - topniki i sole. Klientami Grupy Alumetal w około 90% jest przemysł motoryzacyjny.

Od lipca 2014 r. akcje Alumetal SA są notowane na Rynku Głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

foto: Alumetal

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ptak, 26.03.2020 21:31

Jak tylko się to skończy, wywiozą ich z wiejskiej z wielkim hukiem. Nie dość ze pasożyty nie pomagają realnie przedsiębiorcom, to jeszcze szkodzą i trwonią na wypłaty i nagrody, które wypłacili sobie niedawno!!. Plus ten skandal z KurskiTV. Skandal, żeby firmy uciemiężane w tym kraju, jeszcze pomagały tym nieudacznikom w Warszawie. Koniec tego rządu jest bliżej niż się nie jednemu wydaje. Szczury pouciekały by zapewne, ale nie mają dokąd.

xpek, 26.03.2020 20:58

a 2 miliardy z naszych podatków pis przekazał na propagandę w tvpis