reklama

Koronawirus - sytuacja w Małopolsce. 26 marca [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 26.03.2020 17:53,
Informacje na bieżąco.
Koronawirus - sytuacja w Małopolsce. 26 marca [AKTUALIZACJA]

17:50

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych 43 przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

W sumie w Polsce potwierdzono dotychczas 1163 zakażeń. 14 osób zmarło..

W Małopolsce koronawirusa zdiagnozowano u:

- starszej kobiety z powiatu tarnowskiego, która pozostanie w izolacji domowej;

- młodego mężczyzny z powiatu chrzanowskiego, który pozostanie w izolacji domowej;

- młodego mężczyzny z powiatu wielickiego, który aktualnie przebywa w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie;

- mężczyzny w sile wieku z powiatu wielickiego, który aktualnie przebywa w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie;

- starszego mężczyzny z powiatu wielickiego, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie;

- mężczyzny w sile wieku z powiatu wielickiego, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 69 osób.


godz. 15:30

Starostwo Powiatowe w Wadowicach poinformowało, że w czwartek (26.03) na terenie powiatu wadowickiego w kwarantannie domowej przebywa 357 osób, a w miejscu kwarantanny zbiorowej w Kalwarii Zebrzydowskiej - 11 osób. Nadzorem epidemiologicznym objęto więc 368 osób

W powiecie wadowickim w ostatnich dniach stwierdzono cztery przypadki zachorowania na koronawirusa - w gminach Kalwaria i Brzeźnica.

godz. 14:20

Ministerstwo poinformowało o 35 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego oraz po 1 osobie z woj. opolskiego i podkarpackiego.

W Polsce zarażonych koronawirusem jest w sumie 1120 osób. 14 osób zmarło.

W Małopolsce tym razem jest to starszy mieszkaniec Nowego Sącza, który będzie przebywał w izolacji domowej, dwaj mężczyźni w sile wieku z Krakowa (jeden z nich pozostanie w izolacji domowej, drugi aktualnie przebywa w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie), a także mężczyzna w sile wieku z powiatu oświęcimskiego, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 63 osób.

godz. 11:55:

Ministerstwo Zdrowia informuje: W związku z otrzymaną informacją ze szpitala we Wrocławiu, o zmarłym wczoraj rano pacjencie w wieku 71 lat, jesteśmy zobowiązani do sprostowania informacji o liczbie zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem.
Przyczyną śmierci wskazanego pacjenta, zgodnie z kartą zgonu, była niewydolność krążeniowo-oddechowa niemająca nic wspólnego z koronawirusem.
Pacjent okazał się być ostatecznie niezakażony koronawirusem. Stąd też liczba osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirlsem to 14.

godz. 9:25

W czwartek (26.03) rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 34 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych, w tym 3 z Małopolski.

W Małopolsce dotyczy to mieszkanek Krakowa (jednej starszej i dwóch w sile wieku), hospitalizowanych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 59 osób.

- Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19 - informuje Ministerstwo zdrowia (godz. 9:20)

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1085. 15 osób zmarło.

W minionych dniach w powiecie wadowickim stwierdzono 4 przypadki zakażenia - dotyczy to dwóch osób z gminy Kalwaria Zebrzydowska i dwóch z gminy Brzeźnica.

godz. 8:00

Polska przedłużyła kontrolę na granicy z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją do 13 kwietnia br. Wprowadzone zostaną także nowe zasady dotyczące osób, które z powodu zatrudnienia w innym kraju, regularnie przekraczały polską granicę. Dziś Rządowe Centrum Bezpieczeństwa roześle do wszystkich mieszkańców Polski SMS z informacją o nowych zasadach bezpieczeństwa.

Szef MSWiA wyjaśnił, że przedłużenie kontroli granicznej na granicy wewnętrznej Unii Europejskiej do 13 kwietnia nie wpływa na transport towarów. - Zamknięcie granic nie oznacza zamknięcia na przepływ towarów. Tu nie ma żadnych ograniczeń. Wszelkie towary, które są niezbędne dla naszych obywateli, dla naszego kraju i handlu, płynnie przekraczają granice – powiedział minister Mariusz Kamiński. - Kierowcy samochodów ciężarowych są zwolnieni z kwarantanny – podkreślił gen. dyw. SG Tomasz Praga, komendant główny Straży Granicznej.


Zobacz także: inne informacje z regionu w sprawie zagrożenia koronawirusem: www.mamnewsa.pl/koronawirus-wiadomosci

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

jolk, 26.03.2020 22:03

a co to zmienia

Czarownica , 26.03.2020 18:30

Widzę że pan redaktor nie chce lub nie może ale czemu nie pisze prawdy że w Wadowicach są potwierdzone zachorowania na koronawirusa czy ludzie nie powinni tego wiedzieć