Do odwołania wstrzymany ruch pociągów

, Gospodarka, Wiadomości, 24.05.2018 10:20, red
Awaria na torach okazała się o wiele poważniejsza, niż początkowo zakładano.
Do odwołania wstrzymany ruch pociągów
We wtorek (8.05) niespodziewanie wstrzymany został ruch pociągów na odcinku Bielsko-Biała - Kęty. Wprowadzono tam tzw. Zastępczą Komunikację Autobusową.

Wszystko przez usterki na torach, które spowodowane są prawdopodobnie przeciążeniem - ostatnio po tej linii regularnie kursowały pociągi towarowe przewożące węgiel. Dalsze kursowanie pociągów na uszkodzonej linii mogło skutkować np. wykolejeniem składu.

Dlatego podjęto decyzję o zamknięciu odcinka Kęty - Bielsko-Biała i rozpoczęciu napraw. Naprawy miały być zakończone do 20 maja, ale nic z tego. Awaria na torach okazała się o wiele poważniejsza, niż początkowo zakładano. Ostatnio poinformowano, że ruch pociągów na odcinku Kęty - Bielsko-Biała wstrzymany jest do odwołania.

Dodajmy, że do końca czerwca trwa także przerwa w kursowaniu pociągów na odcinku Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska.

Na razie więc pociągi kursują tylko na odcinku Kęty - Wadowice.


foto: Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

szpp, 24.05.2018 11:45

ja jeździły z 2 miesiące temu regularnie węglarki

obserwator2012, 24.05.2018 11:36

Kto widział pociąg towarowy na trasie Bielsko-Kęty?