Budują trasy specjalnie dla rowerzystów

, Sport, Wiadomości, 22.05.2018 20:45, red
Przybywa osób, które wolny czas spędzają jeżdżąc na rowerze. Przybywa też nowych ścieżek rowerowych. Właśnie powstają kolejne. Gdzie?
Budują trasy specjalnie dla rowerzystów
Władze Wadowic i Zatora pochwaliły się właśnie, że w ich gminach budowane są nowe trasy specjalnie dla rowerzystów.

W gminie Zator planowany szlak rowerowy będzie łączył dwa tutejsze zamki, a jego trasa przebiegać będzie po terenach o bogatych i unikatowych zasobach przyrodniczych regionu Doliny Karpia.

Nowa trasa dla rowerzystów będzie miała w sumie aż około 7 km: od zamku w Zatorze do zamku w Graboszycach w gminie Zator, na trasie Zator, Trzebieńczyce, Grodzisko, Rudze, Graboszyce.

Prace już trwają, ich koszt wynosi ponad 300 tys. zł, a władze gminy Zator zapewniają, że trasy zostaną udostępnione rowerzystom do końca maja.


Nowych tras na rowerowe wypady przybywa także w gminie Wadowice.

Jak poinformował burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski, lada dzień ruszają prace nad kolejnym odcinkiem ścieżki rowerowej nad Skawą. - To już kolejny jej odcinek wykonany za mojej kadencji. Tym razem zakręcamy przy Ponikiewce i jedziemy w kierunku mostu w Jaroszowicach, a potem na Wenecję. Koszt zadania: 146 tys. zł - podkreśla wadowicki burmistrz.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

glowa, 23.05.2018 11:33

To pewnie razem ze Zdziskiem jeździcie:). Swoją drogą to Żak naobiecywał ścieżek rowerowych, sam jeździ na rowerze a palcem przez 8 lat nie kiwnął. Te kilkaset metrów ścieżki przy ul. Przemysłowej to przecież pomysł i pieniądze poprzedniego burmistrza. Żenada.

zygfryd_kominek_ff, 23.05.2018 06:08

Przecież w Andrychowie na Przemysłowej jest trasa rowerowa! Będzie jakieś 0,4km;)

budowniczy, 22.05.2018 20:03

Przypomnijcie mi ile kilometrów ścieżek rowerowych mamy w Andrychowie? Chyba 0!!! Wybory się zbliżają czas pomyśleć nad dobrą zmianą!

pełne wyniki i terminarz ›