reklama

Cztery w jednym. Powstać ma taki nietypowy budynek

Gospodarka, Wiadomości, 26.07.2022 10:55,
W tej nietypowej budowli swoją siedzibę znajdą cztery organizacje.
Cztery w jednym. Powstać ma taki nietypowy budynek

O wielofunkcyjnym budynku użyteczności publicznej w Tomicach k. Wadowic mowa jest od kilku lat. Ma w nim znajdować się siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w Tomicach, Koła Gospodyń Wiejskich w Tomicach, Ludowego Klubu Sportowego „Dąb” Tomice oraz Ośrodka Kultury Gminy Tomice. Jak informują władze Tomic, na przełomie 2020/2021 udało się wypracować wspólnie z zainteresowanymi organizacjami koncepcję funkcjonalno-przestrzenną obiektu.

Rozkład funkcji w budynku został podzielony na pięć podstawowych obszarów związanych z działalnością OSP (remiza strażacka), KGW (miejsce spotkań), zaplecza kuchennego, biblioteki oraz Domu Kultury, który niewątpliwie będzie stanowił podstawowy element obiektu. Koncepcja zakłada m.in. budowę dużej sali widowiskowej ze sceną oraz 225 miejscami siedzącymi.

Nie wiadomo, kiedy ten nietypowy obiekt zostanie wybudowany. Wiadomo, że gmina Tomice otrzymała niedawno 588 tys. zł z budżetu państwa na opracowanie projektu budowlanego tej inwestycji. Dokumentacja ma być gotowa do koniec przyszłego roku.

źródło: UG Tomice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy