reklama

Utrudnienia w szpitalach. W jednym wstrzymano porody, w drugim odwiedziny

MAGAZYN, Wiadomości, 26.07.2022 20:10, eł

W Wadowicach trwa rozbudowa jednego z budynków. W Suchej Beskidzkiej namieszał koronawirus.

Utrudnienia w szpitalach. W jednym wstrzymano porody, w drugim odwiedziny

Jak już pisaliśmy, ruszyła rozbudowa jednego z pawilonów Szpitala im. św. Jana Pawła II w Wadowicach. Powstaną dwa nowe piętra, dzięki czemu zwiększy się ilość miejsc w placówce, ale również znacznie poprawi jej funkcjonalność. Na razie jednak wiąże się to z niemałymi utrudnieniami w pracy szpitala. Problemy (choć zupełnie innego rodzaju) ma też suska lecznica.


W wadowickim szpitalu została czasowo wstrzymana działalność odcinka położniczego wraz z blokiem porodowym oraz oddziału noworodków i wcześniaków. Znajdują się one na najwyższej z dotychczasowych kondygnacji pawilonu E, bezpośrednio nad którą trwają prace budowlane „Szpital nie może sobie pozwolić, aby narażać bezpieczeństwo i zaburzać spokój pacjentek i ich dzieci” - informuje dyrekcja Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach.

Oddziały mają być nieczynne do 30 sierpnia. Oznacza to, że obecnie w placówce nie odbywają się żadne porody. Ciężarne kobiety, u których rozpoczęła się akcja porodowa lub mają zaplanowane cesarskie cięcia, kierowane są do szpitali w Suchej Beskidzkiej, Chrzanowie, Oświęcimiu oraz Myślenicach. To samo dotyczy pań, u których pojawia konieczność hospitalizacji jeszcze przed rozwiązaniem. Dyrekcja ZZOZ zachęca pacjentki, by od razu kontaktowały się w tej sprawie z placówkami w innych miastach.

Odcinek ginekologiczny oddziału ginekologiczno–położniczego działa normalnie, ponieważ znajduje się w innym skrzydle budynku i nie ma potrzeby, by zamykać go na czas prowadzonych obecnie prac.

Wprawdzie można urodzić dziecko w Szpitalu Rejonowym w Suchej Beskidzkiej, ale i ta placówka ma obecnie problemy. Są one wywołane sytuacją epidemiologiczną. Ze względu na zakażenie koronawirusem, wstrzymano tam odwiedziny na oddziale kardiologicznym. Zakaz ma obowiązywać do odwołania.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy