reklama

Co dalej z „płytostradą” w Wieprzu?

, Gospodarka, Wiadomości, 13.12.2020 11:45, DK
Prowizoryczna płytowa droga przy ul. Twierdza w Wieprzu coraz bardziej uciążliwa.
Co dalej z „płytostradą” w Wieprzu?

Chodzi o drogę gminną, która obecnie jest w opłakanym stanie. Droga przebiega przez gospodarstwo jednego z przedsiębiorców, który nie do końca zgadza się na aktualny przebieg drogi.

Przeprowadzone zostały wstępne rozmowy i ustalono nowy przebieg drogi (jakże ważnej, ponieważ prowadzi ona do szybko rozwijającego się gospodarczo obszaru Wieprza)

Jak się jednak dowiedzieliśmy, droga ma nieuregulowany status. Nadal potrzebny jest akt notarialny i mimo że zostały wykonane wstępne pomiary, musi zostać opłacony podatek VAT.

Wójt gminy Wieprz Małgorzata Chrapek nie chce wydawać pieniędzy z budżetu na ww. podatek. - Musimy zrobić projekt drogi oraz pozyskać na nią pieniądze. Chcę aby ta droga powstała jak najszybciej, jednak realny czas oczekiwania to około 2 lata - stwierdza Małgorzata Chrapek

Droga, która znajduje się vis a vis ul. Twierdza – ul. Łęg jest bardzo wąska i nie ma szans aby przejechała nią duża ciężarówka czy ciągnik siodłowy, dlatego modernizacja jezdni przy ul. Twierdza jest tak ważna.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy