reklama

Basen bardziej przystępny dla niepełnosprawnych

, Gospodarka, Wiadomości, 14.02.2020 08:55,
Zmiany na kęckiej krytej pływali.
Basen bardziej przystępny dla niepełnosprawnych

Basen w Kętach od lat pozostawał niedostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową, głównie przez brak widny i odpowiedniej infrastruktury. Jak informuje kierownictwo basenu, w ostatnim czasie uległo to zmianie.

Wykonano:

  1. Schody: do czasu pozyskania funduszy na wstawienie windy, osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą korzystać z transportera schodowego. Do urządzenia pasuje większość standardowych wózków, a w razie konieczności Pływalnia dysponuje własnym wózkiem.
  2. Przebieralnie i sanitariaty: udało się wydzielić i wyremontować przebieralnię oraz prysznic z sanitariatem. Pomieszczenia są oddzielone od głównej szatni, dzięki czemu klient może w komfortowych warunkach przebrać się razem ze swoim opiekunem.
  3. Przejazd na halę basenową i do wody: zakupiliśmy wózek, którym swobodnie można wjechać na halę basenową, pod prysznic, a nawet po schodkach bezpośrednio do basenu.

"Zdajemy sobie sprawę, że to kropla w morzu potrzeb i do ideału nam jeszcze daleko. Mamy już stałą klientkę poruszającą się na wózku, która regularnie korzysta z w/w pomocy. Jeżeli masz problemy z poruszaniem się, lub wiesz o takiej osobie, powiedz jej o nowych możliwościach na Pływalni. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu lub odwiedzin, chętnie odpowiemy na pytania, oprowadzimy po obiekcie, doradzimy spokojniejsze godziny pobytu, a Państwo sami ocenicie, czy nasze rozwiązania mogą Wam pomóc. Kontakt: tel.: 603799749 lub 33 8455121 oraz mail: [email protected]" - informuje kierownictwa kęckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

źródło: OSiR

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy