Nowi strażacy zawodowi złożyli ślubowanie

, Na sygnale, Wiadomości, 12.02.2020 19:38, red
Udało im się przejść trudną rekrutację.
Nowi strażacy zawodowi złożyli ślubowanie

Zawód strażaka od wielu lat jest na czele tych zawodów, które cieszą się największym uznaniem. Nic więc dziwnego, że chętnych do pracy w straży nie brakuje, choć to praca trudna i niebezpieczna. Nigdy bowiem nie wiadomo, z jakim zagrożeniem strażacy spotkają się po przyjeździe na miejsce zdarzenia.

Ale im się udało! W środę (12.02) pracę w zawodowej straży pożarnej w PSP w Wadowicach rozpoczęło trzech młodych strażaków, którzy wcześniej przeszli wieloetapową rekrutację. Na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wadowicach zorganizowano uroczysty apel z okazji ślubowania nowych funkcjonariuszy PSP.

W zamieszkałym przez ok. 160 tys. osób powiecie wadowickim znajdują się dwie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze: w Wadowicach i w Andrychowie, w których całodobowo dyżur pełnią zawodowi strażacy.

W powiecie działa także ponad 60 jednostek OSP.

- Strażak to człowiek, który zawsze jest gotowy, by udać się z pomocą innym, pokazały choćby wydarzenia z dnia dzisiejszego, kiedy to część funkcjonariuszy biorących udział w ślubowaniu swoich nowych kolegów musiała pilnie wyjechać do zdarzenia w Barwałdzie - informują w wadowickim starostwie powiatowym.

foto: Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy