reklama
reklama

Awaria i błyskawiczna akcja pogotowia wodociągowego

Gospodarka, Wiadomości, 23.09.2022 12:11, DK
Przed budynek podstawiono beczkowóz.
Awaria i błyskawiczna akcja pogotowia wodociągowego
W piątek o godz. 3:41 doszło do potężnej awarii wodociągu w rejonie bloku nr 25 na ul. Lenartowicza. Chodnik oraz jezdnia zostały zalane wodą z uszkodzonej rury. Gdyby nie sprawna akcja służ, mogło dojść do jeszcze większych strat.


Mimo godzin nocnych Zakład Wodociągów i Kanalizacji błyskawicznie podstawił beczkowóz z wodą i szybko zajął się naprawą awarii. O godzinie 11:00 mieszkańcy mieli już dostęp do bieżącej wody.

Wodociągi komunalne gminy Andrychów, zaopatrują w wodę mieszkańców nie tylko Andrychowa ale i Inwałdu, Brzezinki, Roczyn, Sułkowic, Targanic czy Zagórnika.

Codziennie wtłacza do sieci o długości ponad 400 kilometrów, niemal 8 milionów litrów wody. Przy takiej ilości odbiorców oraz długości linii, każda awaria może spowodować ogromne szkody, dlatego tak ważne jest błyskawiczne działanie.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 23.09.2022 21:32

Ty Dawidzie jesteś takim LITREM SZEŚCIENNYM i to wcale, a wcale nie jest śmieszne :(

mastik, 23.09.2022 16:57

Szanowny "autorze" wiadomości o awarii wodociągu . Chciałem poprawić dość "przedszkolne" błędy zawarte w/w artykule. 8 milionów litrów to trzy takie beczkowozy , jak na zdjęciu . Druga sprawa to "litr sześcienny" , nie wiem może są też "litry płaskie" . Czasem dobrze jest wolniej pisać i zasięgnąć informacji / jak chodzi o wodę / u źródła .