reklama

Apel burmistrza do właścicieli nieruchomości w Andrychowie

, Gospodarka, Wiadomości, 16.05.2022 09:46,
Warto sprawdzić, aby później się nie zdziwić.
Apel burmistrza do właścicieli nieruchomości w Andrychowie

W ostatnim czasie na zlecenie Starostwa Powiatowego w Wadowicach wykonany został nowy pomiar działek i budynków w Andrychowie. Zdarzają się sytuacje, że pojawiają się rozbieżności co do wielkości działek. Władze Andrychowa informują, że mieszkańcy powinni sprawdzić nowy operat, a wszystkie ewentualne uwagi zgłaszać do starostwa. Dane zawarte w zaktualizowanej ewidencji gruntów i budynków będą podstawą do naliczania podatków od nieruchomości.

Poniżej komunikat burmistrza Andrychowa w tej sprawie

"Szanowni Mieszkańcy.
Burmistrz Andrychowa informuje, iż Starostwo Powiatowe w Wadowicach sporządziło operat pomiarowy dla miasta Andrychowa w wyniku którego zostały zaktualizowane dane dotyczące gruntów oraz budynków.

Dane zawarte w ewidencji gruntów i budynków stanowią podstawę wymiaru podatków dla gruntów w zakresie klasy i powierzchni, natomiast dla budynków w zakresie funkcji, powierzchni i ilości kondygnacji.

W związku z powyższym każdy właściciel nieruchomości winien zapoznać się z zapisami zawartymi w operatach, a wszelkie nieprawidłowości zgłosić do Starostwa Powiatowego w Wadowicach ul. Mickiewicza 24 w terminie do dnia 27 maja 2022r.

Po upływie tego terminu wszelkie zmiany w powyższym operacie dotyczące ewidencji gruntów i budynków właściciel nieruchomości będzie musiał wykonać na własny koszt."

- informuje burmistrz Andrychowa.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: konta[email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy