reklama

Tańszy i szybszy internet w Andrychowie i okolicach

, Gospodarka, Wiadomości, 12.05.2022 17:15, DK
To będzie duża inwestycja na terenie gminy Andrychów.
Tańszy i szybszy internet w Andrychowie i okolicach
Na terenie miasta i gminy Andrychów, realizowana jest inwestycja budowy sieci FTTH do budynków i mieszkań. Inwestorem jest firma Światłowód Inwestycje,. związane z Orange. Chce rozbudować sieć szerokopasmowego internetu, a wszystko to na bardzo dobrej jakości podzespołach.


Światłowód dotrze do miejsc, w których do tej pory nie opłacało się go przyłączać. ORANGE nie będzie miało monopolu na udostępnianie swoich usług, dlatego też każdy z potencjalnych klientów, będzie mógł wybrać swojego dostawcę internetu.

- Rozpoczęły się prace projektowe i sukcesywnie - etapami, będziemy tę inwestycję realizować. Każdy z etapów to około 100 budynków jednorodzinnych. Chcielibyśmy aby ta inwestycja była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców. W pełni wykorzystamy infrastrukturę, jaka już jest w mieście. W drugiej kolejności - na wioskach, będziemy wykorzystywać słupy linii napowietrznych, czyli telekomunikacyjne ale również słupy energetycznych niskiego napięcia firmy Tauron. Natomiast w miejscach gdzie powstały nowe budynki, bez odpowiedniej - póki co - infrastruktury, tam będziemy porozumiewać się z właścicielami posesji i prowadzić prace. Pierwsze realizacje chcemy rozpocząć na przełomie czerwca i lipca tego roku - mówi nam Marek Baczyński- Kierownik Zespołu Projektowego odpowiedzialnego za Andrychów i Zagórnik.

Inwestycje firma będzie realizować na terenie miejscowości:
- Andrychów
- Inwałd
- Nidek
- Roczyny
- Rzyki
- Sułkowice
- Targanice
- Zagórnik
oraz fragment miejscowości Wieprz bliżej Andrychowa.

- Jest to świetna inwestycja, dzięki której internet ze światłowodu dotrze w niedostępne do tej pory rejony. Będzie szybki i niezawodny. I jak powszechnie wiadomo - im większa konkurencja, tym lepsze i niższe ceny - mówi nam wiceburmistrz Andrychowa Wojciech Polak.

Dodajmy, że w tym tygodniu w magistracie w Andrychowie odbyło się spotkanie władz miasta z inwestorem w tej właśnie sprawie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Sprawiedliwosc, 12.05.2022 16:38

W Orange na zwykłym drucie za telewizję , Internet 80 mega ( jest 74 ) , telefon stacjonarny bez limitów + cała unia oraz karta SIM Orange bez limitów płacę 99 zł . Bardzo jestem ciekaw czy ta nowa firma przebije swą ofertą.