reklama
reklama

Zalety i wady podjęcia się biznesu franczyzowego

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 15.04.2024 10:18,
Franczyza jest modelem biznesowym, który ułatwia rozpoczęcie i prowadzenie działalności. Możesz otworzyć firmę pod znaną marką, korzystać ze specjalistycznych szkoleń i pozyskiwać wiedzę, którą trudno zdobyć w inny sposób. To jednak nie oznacza, że franczyza ma wyłącznie zalety Sprawdź, jakie plusy i minusy ma podjęcia działalności w takim modelu.
Zalety i wady podjęcia się biznesu franczyzowego

Dlaczego warto zdecydować się na franczyzę?

Na polskim rynku funkcjonuje ponad 1000 sieci franczyzowych. Baza pod adresem https://franczyzawpolsce.pl/baza-sieci/ pokazuje, że w ramach tego modelu możesz działać pod wieloma znanymi w Polsce markami. Należą do nich m.in. Alior Bank, Carrefour Express, Credit Agricole czy Da Grasso. Dlaczego warto się na to zdecydować? Oto zalety franczyzy:

 • Nie musisz mieć specjalistycznej wiedzy – braki zostaną uzupełnione programami szkoleniowymi.

 • Możesz od razu rozpocząć działalność pod znaną marką bez jej budowania od zera – korzystasz z jej reputacji.

 • Zazwyczaj będziesz potrzebować mniejszych środków na start niż w przypadku działalności pod własną marką. Dzięki wsparciu franczyzodawcy dowiesz się, jak optymalnie gospodarować budżetem i wykluczyć zbędne wydatki.

 • Odnosisz korzyści z działań reklamowych i promocyjnych, które franczyzodawca organizuje w skali krajowej.

 • Czerpiesz korzyści z możliwości zakupu przez franczyzodawcę produktów w dużej ilości i atrakcyjnej cenie.

 • Możesz konsultować decyzje z zespołem specjalistów franczyzodawcy.

 • Ryzyko niepowodzenia takiej działalności jest przeważnie mniejsze.

Natomiast do wad franczyzy można zaliczyć:

 • Jako franczyzobiorca musisz uiszczać na rzecz franczyzodawcy opłaty za korzystanie z jego systemu.

 • Sieć franczyzowa i jej marka może tracić renomę, co będzie się przekładać na wyniki Twojej działalności.

 • Firma jest Twoją własnością, ale prowadzisz ją na podstawie licencji, co oznacza, że musisz działać zgodnie z umową franczyzową.

 • Polityka prowadzona przez franczyzodawcę może wpływać na Twoje wyniki finansowe. Np. będzie on oczekiwać wyższych obrotów, od których naliczana jest opłata franczyzowa, a Twoim celem może być osiągnięcie wyższej zyskowności.

Zanim zdecydujesz się na franczyzę, dokładnie przeanalizuj umowę, a najlepiej niech się tym zajmie prawnik. Inaczej możesz zaakceptować niekorzystne warunki. Jeśli chcesz mieć dostęp do aktualnych informacji dotyczących sieci franczyzowych i wiedzieć, z których warto skorzystać, regularnie zaglądaj na stronę https://franczyzawpolsce.pl/. Dowiesz się wszystkiego na temat działania tego systemu prowadzenia firmy.


- artykuł sponsorowany -


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy