reklama
reklama

Kierowca po kokainie, pasażer poszukiwany

Na sygnale, Wiadomości, 15.04.2024 09:55,
Podczas kontroli drogowej zatrzymanych zostało dwóch mieszkańców powiatu żywieckiego.
Kierowca po kokainie, pasażer poszukiwany
W sobotę (13.04) około godziny 17:00 ulicy Zatorskiej w Oświęcimiu policjanci zauważyli samochód marki Peugeot, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy. W związku z powyższym funkcjonariusze włączyli sygnały uprzywilejowania. Kierowca początkowo sprawiał wrażenie jakby nie zauważył jadącego za nim radiowozu na sygnałach, więc policjanci wyprzedzili go. Dopiero wtedy zwolnił i po czym się zatrzymał.

- Pojazdem podróżowali dwaj mieszkańcy powiatu żywieckiego. 22 – letni kierowca i jego o 2 lata młodszy znajomy. Zachowanie kierującego wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Podejrzenie policjantów potwierdziło się. Tester wykazał obecność kokainy. Dodatkowo okazało się, że Sąd Rejonowy w Bielsku Białej w tym roku wydał wobec niego zakaz kierowania obowiązujący do 2025 roku. Podczas legitymowania pasażera okazało się, że jest on osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Żywcu, do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w wymiarze 50 dni za wykroczenia. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji - informuje asp. szt. Małgoirzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.


Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz konfiskata pojazdu.

- Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112 - apelują policjanci.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy