reklama
reklama

Mandaty, punkty karne i utrata prawa jazdy - to kary dla sześciu kolejnych piratów drogowych

Na sygnale, Wiadomości, 12.04.2024 10:25,
Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym sporo kosztuje, ale wygląda na to, że ciągle zbyt mało.
Mandaty, punkty karne i utrata prawa jazdy - to kary dla sześciu kolejnych piratów drogowych
W ostatnich dniach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy ujawnili sześciu kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym.

Dwóch kierujących zostało zatrzymanych do kontroli drogowej w Jaroszowicach. Pierwszy z nich, kierujący seatem, jechał z prędkością 105 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Natomiast kierująca seatem przekroczyła dopuszczalną prędkość o 54 km/h. Kobieta i mężczyzna zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi. Podobna kara spotkała też kierującego porsche, który w Wyźrale przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h.


Natomiast 7 kwietnia policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, który pędził przez Jaroszowice z prędkością 114 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. Kierujący został ukarany mandatem w kwocie 2 tys. złotych, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych. Ostatnim tego dnia, był kierujący skodą, u którego policyjny pomiar prędkości wskazał 106 km/h. Tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h.

Z kolei w Chrząstowicach, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda, który miał na liczniku 103 km/h. Zarówno kierujący skodą jak i fordem zostali ukarani mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi.

Wszyscy kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

- Apelujemy do kierowców o rozsądną jazdę i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z podstawowych przyczyn wypadków drogowych - apelują policjanci.

źródło: KPP Wadowice
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy