reklama
reklama

Kto wygra wybory w Andrychowie?

Polityka, Wiadomości, 15.04.2024 07:53, GM
Jest porozumienie czy go nie ma?
Kto wygra wybory w Andrychowie?
Za tydzień już będzie wiadomo, kto został burmistrzem Andrychowa na kolejną pięcioletnią kadencję. W drugiej turze wyborów samorządowych zmierzą się urzędujący od 2010 roku burmistrz Tomasz Żak i Beata Smolec, pochodząca z Sułkowic wicestarosta powiatu wadowickiego.

Kandydaci walczą o głosy, niby jest miło i spokojnie, ale nie obywa się przy tym bez emocji i wzajemnych docinek. Na pewno nie będzie debaty wyborczej na mamNewsa.pl, choć przed poprzednimi wyborami takowe się odbywały. Tym razem – zarówno przed pierwszą jak i drugą turą – nie udało się nam potwierdzić przybycia na debatę wszystkich kandydatów, więc rozmawiamy z kandydatami indywidualnie.


W ostatnich dniach aktywnie o głosy w internecie zaczął zabiegać urzędujący burmistrz Tomasz Żak. Wypuścił dwa spoty wyborcze – w jednym obiecuje rozbudowę strefy gospodarczej przy ulicy Biała Droga, a w drugim obiecuje remont stadionu w Andrychowie.

Ciekawie natomiast po drugiej stronie. Wielu mieszkańców oczekiwało, że prawica tym razem się zjednoczy i jednym głosem poprze Beatę Smolec w drugiej turze wyborów burmistrza Andrychowa. Wszak prawicowe środowiska mają o co walczyć. W pierwszej turze na obie kandydatki - Ewelinę Szypułę i Beatę Smolec, przeciwniczki obecnego burmistrza - głosowało 9 tys. osób (Tomasz Żak otrzymał 7 tys. głosów). Komitety wyborczy oba pań mają także większość w nowej Radzie Miejskiej (11 na 21 radnych).

Tymczasem mijają dni, a nic takiego nie nastąpiło. Ewelina Szypuła, trzecia w wyborczym wyścigu po pierwszej turze, bynajmniej nie dała sygnału że popiera kandydatkę Beatę Smolec w II turze.

Niespodziewanie niedzielę (14.04) wieczorem sztab wyborczy Beaty Smolec wypuścił spot z informacją, że doszło do podpisania porozumienia programowego pomiędzy obu sztabami. Porozumienie zatem jest! Jest.... i go nie ma. W niedzielę wieczorem doszło do "starcia" zwolenników obu pań w.... komentarzach mamNewsa.pl – na facebooku. Z profilu KWW Eweliny Szypuły pojawił się wręcz wpis: „Z naszej strony nie było zawartego żadnego porozumienia, więc nie wiem o co chodzi”.

No właśnie, o co chodzi? Przez jakiś czas zwolennicy obu pań spierali się w komentarzach, potem niektórzy zaczęli komentarze usuwać. Zresztą sam reklamowy spot, na prośbę sztabu najpierw zamieszczaliśmy, potem usuwaliśmy, by go ostatecznie przywrócić.

Co z tym porozumieniem? Nie ma ma na pewno takiej sytuacji, że Ewelina Szypuła coś podpisywała i zamierza teraz działać razem z Beatę Smolec.

Z naszych informacji wynika, że do porozumienia przystąpiło tylko część kandydatów z KWW Eweliny Szypuły, w tym radny Jakub Guzdek, który do nowej Rady Miejskiej dostał się z listy Eweliny Szypuły, a teraz otwarcie popiera Beatę Smolec.

Tak czy inaczej, wytworzyła się się dziwna sytuacja i atmosfera. Jak się to przełoży na głosy w II turze? Na kogo zagłosują wyborcy Eweliny Szypuły z I tury?
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

referendum, 18.04.2024 20:39

Nie glosuje w Andrychowie, nie mi podnoszą podatki i ceny za śmieci, nie mi Żak że swoją ekipą w tym szwagrem chce wybudować spalarnie. W ogóle Andrychów mam gdzieś przyjeżdżam tu tylko bo jestem wynajętym pijarowcem ze Śląska i dostaje grubą kasę za pociskanie głupot

Zmartwiony, 18.04.2024 18:38

Nie głosuję w Andrychowie, patrzę obiektywnie na Andrychów, Kęty, Wadowice. W mojej ocenie Andrychów za rządów Pana Żaka wyróżnia się zdecydowanie, życzę wszystkim mieszkańcom gmin i miast tak dobrego menagera. Patrząc na Panią która konkuruje z obecnym Burmistrzem, to trzeba przyznać, że ma nieźle prowadzoną kampanię wizerunkową. Niestety mam wrażenie, że jeżeli wygra, Andrychów zamiast się rozwijać, skończy na pięknych uroczystościach kościelnych, składania kwiatów, przecinaniu wstęg. Z pochodzenie jestem Andrychowianinem i zachęcam wszystkich do przemyślanego wyboru.

Feel Free, 16.04.2024 20:22

@koniczynka - nie wiem czy zauważyłaś, ale coraz więcej osób zauważa na forum Twoja podejrzaną fascynację osobą, która zniknęła z przestrzeni publicznej już tydzień temu... możesz to przemyśleć, albo nadal epatować nas tym co Ci się przykleiło... Nie wiem kto sponsorował kampanię Szypułowej, podobnie jak nie wiem kto sponsoruje Żaka i pani Smolec, jak wiesz to napisz proszę, w tym zakresie po prostu nie wiem, i nie zajmuje mnie to zbytnio; a plotek nie zamierzam powtarzać. Wiem, że odpowiedzi na te pytanie znają: Renata Małgorzata Malarz, Edward Górski i Aleksander Kasperek, czyli pełnomocnicy finansowi komitetów wyborczych, oraz sami kandydaci. Może ich zapytaj ? P.S. Po części wiem jak była finansowana kampania Tomasza Żaka, ale akurat wolałbym o tym tutaj i teraz nie pisać, bo dotyczy to poprzednich kampanii, a nie wiem jak jest w obecnej. Ale drąż temat, drąż, chętnie bym o tym poczytał, natomiast nie zamierzam poświęcać na to swojego czasu. P.S. Nie wiem jak Ty, ale ja piszę komentarze w czasie wolnym od zajęć zawodowych i rodzinnych.

Koniczynka, 16.04.2024 17:10

Feel Free nie odpisałeś na pytanie z godziny 18.32

Feel Free, 16.04.2024 12:26

@Mieszkańcy Andrychowa - leon w swoich wpisach próbuje stosować w swoich wpisach metodę manipulacji tłumem nazywaną potocznie PLOTKA, będzie to kłamstwo powtarzał po stokroć, aby w Waszych umysłach stały się kłamstwem przyjętym za "prawdę". Ten chwyt jest typowym przykładem manipulacji i dezinformacji w okresie wyborczym. Jest to też rodzaj chwytu erystycznego "ad personam", który ma na celu dyskredytację osoby poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych lub zniekształconych informacji na jej temat. Najczęściej takiej, która z różnych powodów nie może się przed nim obronić. Mieszkańcu Gminy Andrychów: OTWÓRZ OCZY NA TO CO SIĘ DZIEJE I W CZYM BIERZESZ UDZIAŁ I PRZESTAŃ UDAWAĆ, ŻE TO CIĘ WSZYSTKO NIE DOTYCZY I NIE OBCHODZI. NIE WIERZ W KŁAMSTWA. SZUKAJ PRAWDY. POWODZENIA

real, 16.04.2024 11:30

To jak to jest. Jedni mogą zmieniać wodza kiedy chcą i to jest bardzo ok? A jak pojawia się w powietrzu opcja że jeden przywódca pójdzie w sojusz drugim to już nie jest ok?

leon, 16.04.2024 10:27

Im szybciej zrozumiecie że od 1 maja kobieta jest już po dobrej stronie mocy tym lepiej dla waszych zludzen. Co do przyszłości to nikt cudów nie wymaga. Dla mnie wystarczylo by że przypadkiem zatrzasnie się w toalecie przy głosowaniu nad zakładem mineralizacji odpadów albo będzie miała pilny wyjazd. Ale dajcie cały projekt doprowadzić do końca

leon, 16.04.2024 10:26

Im szybciej zrozumiecie że od 1 maja kobieta jest już po dobrej stronie mocy tym lepiej dla waszych zludzen. Co do przyszłości to nikt cudów nie wymaga. Dla mnie wystarczy że przypadkiem zatrzasnie się w toalecie przy głosowaniu nad zakładem mineralizacji odpadów albo będzie miała pilny wyjazd

robol, 16.04.2024 10:10

Bonifacy - "wiadomość " z mojej firmy z rana jest taka że Zdzisław i jedna pani dogadali to znaczy ona uległa bo boi się jakiejs informacji. Ona ma w tej plotce dać filmik że niby nikogo nie popiera w wyborach ale wiadomo kto na tym zyska a kto straci . To ma być zaraz przed wyborami żeby Beata nie podniosła się z ciosu To byl by koniec tej pani która przeszła do Zdzislawa w oczach ludzi ale początek kariery przy Zdzislawie. Spokój dla niej i praca dla męża daleko od Andrychowa że niby sam znalazł ( podobno stracił jak w Andorii ) w zamian za ciche poparcie budowy spalarni i innych rzeczy Ta plotka jest tak okropna że głowa boli ale ludzie mówią Trzeba patrzeć co jeszcze będzie działo się przekonamy się kto okłamał wyborców kto zdradził albo kto chce takimi plotkami niszczyć reputację tej pani że niby jest już po drugiej stronie

real, 16.04.2024 10:09

Czy można prosić o coś więcej na temat "porozumienia" ?

Feel Free, 16.04.2024 00:20

@beskidmaly - dziękuję Ci bardzo za zaoszczędzenie kilku osobom czasu, który można wykorzystać bardziej produktywnie dla dobra innych ludzi. I pamiętaj proszę: w każdej chwili, każdy człowiek (z nielicznymi wyjątkami) może się na prawdę zmienić na lepsze, nawrócić, przejść na jasną stronę Mocy, czy jak tam wolisz to nazwać. Został tydzień. Spokojnej nocy. Pozdrawiam. P.S. OTWÓRZ OCZY NA TO CO SIĘ DZIEJE I W CZYM BIERZESZ UDZIAŁ I PRZESTAŃ UDAWAĆ, ŻE TO CIĘ WSZYSTKO NIE DOTYCZY I NIE OBCHODZI. NIE WIERZ W KŁAMSTWA. SZUKAJ PRAWDY. POWODZENIA

bonifacy, 15.04.2024 19:27

No już spokojnie.Przecież w Andrychowie wybory są pozamiatane. 4,5+4,5=9>7,5 Nie zakładam że ktokolwiek z wyborców pani Eweliny poprze pana Tomasza.

beskidmaly, 15.04.2024 19:05

Urzad jeszcze nie wie kto będzie wydawał decyzję bo urzad zrezygnowal i teraz samorzadowe kolegium odwoławcze na wniosek RDOS wyznaczy zastępczy organ do wydania decyzji.

Bento, 15.04.2024 18:38

beskimaly ! ja nie napisałem, że mi nie odpisałeś, ani, że nie rozumiem co napisałeś. Twoje próby wmawiania mi czegoś i wykrzywiania rzeczywistości na mnie zupełnie nie działają ! Cytuję swoje słowa, masz je we wpisie pod swoim, ale przytoczę: "nadal nie odpisałeś PRAWDY kto wydaje decyzję środowiskową w temacie spalarni śmieci". I tak to Cię pochwalić... od raz dwa kroki wstecz zamiast dążyć do PRAWDY. Mam ciekawsze zajęcia niż chodzenia do urzędu, kiedyś chodziłem, ale to nie ma sensu przy rządach Żaka. Jedyna skuteczna rozmowa z Wami to pisma do innych urzędów, korzystanie z porad prawnych i kierowanie pism do SA, oraz uprzedzanie o takim zamiarze, wtedy nagle (ale tylko przez chwilę), działacie z prędkością internetu światłowodowego ;-)

Zibi33, 15.04.2024 18:36

a co tutaj się tak nerwowo zrobiło w niedzielę mam nadzieję że pożegnamy pana burmistrza a nowa rada miejska niech zajmie się sprawami mieszkańców a nie szemranej ferajny i ich sponsorów

Koniczynka, 15.04.2024 18:32

Feel Free.... A co ty taki aktywny się zrobiłeś??? Może napisz kto opłacał kampanię wyborczą i ogromną ilość bilbordów, ulotek itd itp, Kkw Szypuła. Zabrzmi ciekawie... Czekamy na wyczerpującą odpowiedź.

beskidmaly, 15.04.2024 17:49

Bento ! odpisałem ci o godz 13.20 jak nie rozumiesz to idż do Urzędu niech ci powiedzą.

Bento, 15.04.2024 16:04

@beskimaly - nadal nie odpisałeś prawdy kto wydaje decyzję środowiskową w temacie spalarni śmieci, stosujesz uniki, czyli standard. Do tej pory nie podjąłeś tematu prawdy i kłamstwa w medialnych wypowiedziach Żaka, czyli standard. Do tej pory nie odniosłeś się do zatrudnienia szwagra z Sanoka w spółce, która miała dysponować 190 milionami naszych pieniędzy, czyli standard. To co tu piszesz jest wstrętne, w jednym zdaniu potrafisz mówić o tym, że jesteś katolikiem, a w drugim piszesz pogróżki mimo Wielkanocy. WŁADZA DEMORALIZUJE. KAŻDEGO. KAŻDEGO W INNYM STOPNIU. Pięknie nam to pokazujesz. Dlatego właśnie władzę należy ją regularnie zmieniać. Dla dobra społeczeństwa, ale też osób, które ją przyciągnęły i przekształciły. P.S. Przestań próbować w tym swoim obślizgłym stylu manipulować ludźmi w aby próbować przedłużyć obecny życie układowi Twojego wodza. Ten układ niszczy gminę, pod stworzonymi pozorami budowania i inwestowania, kosztem podstawowych potrzeb, ale jest już ponad 2000 więcej osób dostrzegających niż niedostrzegających prawdę o rządach Tomasza Żaka. Za to nadal bardzo chętnie wytykasz kłamstwa innym...

beskidmaly, 15.04.2024 15:09

Andrychów gorą przestań pisać nie prawdę na temat AEC .Spółka ma sie dobrze więc nie kłam i nie rozsiewaj kłamstw!

beskidmaly, 15.04.2024 15:04

Bilety na komunikację gminną są po złotówce od dobrych kilkunastu miesięcy dla osób do tego uprawnionych więc nie wiem dlaczego takie zdziwienie. Jeżeli chodzi o obietnice wyborcze to między innymi nocna i wekendowa opieka medyczna ., czy niedzielne i nocne dyżury apteczne.

Feel Free, 15.04.2024 15:01

@andrychów_góra - oczywiście. Przecież nie po to w spółce Energia Andrychów jest JERZY MAREK PIOTROWSKI - ten który nie jest szwagrem wójta Tomasza Żaka i MAREK KARAŚ - ten który nie jest szwagrem wójta Tomasza Żaka, żeby nie próbować budować tu spalarni. Proponuję sprawdźcie sobie na miejscu na jakim etapie krąży po świecie procedura uzyskania decyzji środowiskowej.

bonifacy, 15.04.2024 14:31

Już spokojnie.Wygra ten kto zdobędzie większą ilość głosów.Do niedzieli nic się nie wydarzy a odrobić dwa tysiące głosów w naszej rzeczywistości bardzo mało prawdopodobne.Pozdrawiam✋

andrychów_góra, 15.04.2024 14:24

Chodzą słuchy od ludzi z Magistratu, że jeżeli chodzi o spalarnię, to temat jest wciąż aktualny. Podobno mają restrukturyzować spółki miejskie , między innymi Energię. Są plany dalszego zadłużania Gminy. W spółce AEC - gdzie prezesuje Nowak , są potężne straty. Wzięty kredyt na kwotę 10 mln złotych jest już wyczerpany. Po wygranych wyborach przez Panią Beatę Smolec, trzeba natychmiast przeprowadzić Audyty tych spółek i ujawnić wszystkie nieprawidłowości Żaka i prezesów. Żak walczy o przetrwanie ale będzie mu trudno wygrać . Jeszcze pytanie do Żaka. Jakim prawem wprowadził Pan bilety po 1 zł , przed wyborami? Czy to nie AZK powinna podejmować takie decyzje. Czy była uchwała Zarządu Spółki? Czy Rada Miejska uchwaliła ,że będzie finansować straty , jakie z tego powodu poniesie AZK ? Czy może to znowu nielegalne działania aby wygrać wybory.

Feel Free, 15.04.2024 14:16

https://arslege.pl/kodeks-postepowania-administracyjnego/k3/s143/

Feel Free, 15.04.2024 14:15

@beskidmaly - to co napisałeś jest dla mnie oczywiste. Więc masz koleją okazję odnieść to co sam napisałeś niżej i co ja pisałem, i co teraz napiszę do tego co powiedział wójt Żak w wywiadzie przedwyborczym dziennikarce mamNewsa i wszystkim Mieszkańcom. Możesz od razu nawiązać i zająć się tematem , którego tak bardzo jednak unikasz, tytuł roboczy: "Kłamstwo i prawda, definicje i zastosowanie w polityce". To nie RDOŚ powinien wskazać inny organ "zastępczy", tylko samorządowe kolegium odwoławcze. Mówi o tym KPA. Poszukajcie sobie dokładnie gdzie, płacę podatki, z których opłacani są m.in. prawnicy więc. A z resztą wklejam. Wójt występowałby nawet w poczwórnej roli, gdybyście mieli pomysł spalarnię nam wciskać trybem "standardowym".

Feel Free, 15.04.2024 13:44

@beskidmaly - odniosę się wkrótce do tego wpisu o decyzji środowiskowej... zostały Ci pozostałe pytania, zacząłeś od najłatwiejszego. P.S. to jest cytat z Twojego wpisu niżej: "Nie dajcie się omamić fałszywymi obietnicami i uśmiechami." Czyli jednak się nawróciłeś ? bardzo się cieszę tylko co będzie jak się Tomek dowie ? jesteś niesamowity, zawsze widziałem w Tobie potencjał, gratuluję

Turboplazmotron, 15.04.2024 13:23

Jeżeli wiemy jak się robi parówki i politykę to nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. Ale niesmak zostaje.

beskidmaly, 15.04.2024 13:20

Bento! odpisuję ci kto wydaje decyzję środowiskowa w temacie zgazowania odpadów. Odpowiadam RDOŚ w Krakowie opiniuje wszystkie uzgodnienia między innymi z sanepidem z Wodami polskimi i i innymi instytucjami mającymi wpływ na ochronę środowiska .Faktycznie zawsze decyzję wydaje Samorząd z terenu którego ta decyzja dotyczy. Urząd nasz zrzekł się tej czynności aby nie być sędzią w swojej sprawie i nie być posadzony o stronniczość zgodnie z prawem decyzję będzie wydawał urząd jaki wyznaczy RDOS.

Feel Free, 15.04.2024 13:08

@Koniczynka - porozmawiaj z Maćkiem szczerze w cztery oczy, to zrozumiesz, na pewno nie wszystko nadaje się do pisania na publiczny forum... chociaż tyle, to mam nadzieję, że rozumiesz

Feel Free, 15.04.2024 13:07

@Mieszkańcy Andrychowa - to bardzo dobrze, że osoby o nickach "ludwik", "Koniczynka", "leon", "beskidmaly" i kilka innych pokazują Wam właśnie niżej W JAKI SPOSÓB była i jest zdobywana i utrzymywana władza przez Tomasza Żaka i jego popleczników. Wstrętne, ohydne, okrutne, nieludzkie. A teraz po prostu głosujcie jak uważacie za słuszne. Czy zagłosujecie, czy nie i jak zagłosujecie... i tak bierzecie w tym wszystkim udział, każdego dnia. P.S. @ludwik, @Koniczynka, @leon - kiedy złożycie wniosek o intronizację ? bo widać, że 13 lat bycia wójtem gminy Andrychów to ciągle mało, ciągle mało, ciągle mało... co jeszcze zrobicie aby utrzymać władzę i wpływy ? co zrobicie jeśli wygra pani Smolec ? do jakich metod się posuniecie tym razem ?

Koniczynka, 15.04.2024 12:59

A najlepszy to jest Kobielus. Raz startuje na burmistrza, krytykuje okropnie Żaka, po czym wchodzi do jednej drużyny z... Żakiem. Teraz znów jest przeciwko i wchodzi do drużyny Smolcowej. A za tydzień to już sam chyba nie będzie wiedział czego chce... Aha czy już wprowadza swoją obietnicę i piątkę dla osiedla???? Kiedy parking przed szkołą podstawową nr 5 w Andrychowie???? Kiedy dzieci do przedszkola nr 3 będą chodzić po chodniku a nie po błocie i kamieniach od strony bloków 44-46??? Kobielusie, Rajdo to Wasz rejon!!!!!!!!

ludwik, 15.04.2024 12:52

Archanioł żal mi cię to podpowiem ci żebys wiedział na kiedyś Matematyka pada jesli na scene wchodzi niemota jaka np nie potrafi utrzymać pracy albo np nie wie że po pijaku nie prowadzi się samochodu. Odpusc sobie nadzieje na to że twoja przyszłość będzie wyglądać jak chcesz. Żegnam cie jak ty żegnasz swoje marzenia buhaahaha

Koniczynka, 15.04.2024 12:51

Widać rozłam w byłym już kkw Szypuła. Guzdek pierwszy się wyłamał i popiera Smolcową. Szypułowa skupiła się sama na sobie, poniosła klęskę w wyborach do rady miejskiej. Ma tylko pięciu a właściwie miała tylko pięciu radnych bo Guzdka już nie liczymy. Przyczyniła się do przegranej Kubienia i Nowaka, zabrała im głosy i bezczelnie zabrała jedynkę Kubieniowi. I to nie podlega żadnej dyskusji. Niech usunie już te bilbordy przy ulicach. Na burmistrza to trzeba chłopa!!!!! A nie dziewczynę w loczkach, wymalowaną, wypudrowaną. Ona nie słyszy czy nie chce słyszeć co ludzie mówią o niej i o jej mężu na ulicach??? I to głupie powiedzenie wszystko co dobre dopiero przed nami... Jednak nie!!!! Wszystko co dobre to już za wami. 16 lat Polak był posłem a Szypułowa tyle lat siedziała w pokoiku u Polaka nazywając się dyrektorem. I ile przez tyle lat zrobiliście dla miasta i gminy Andrychów???? Ano tyle, że żeby poznać potrzeby mieszkańców to musiała zrobić ankietę, o czym to świadczy???? Polak uciekł do powiatu i tam już dorobi do emerytury... Szypułowa chciała likwidacji straży miejskiej, jakieś audyty cztery powołać, w każdym pewnie by było pięciu swoich zatrudnionych... Ludzie co ona to wyprawiała??? Halo tu ziemia, tu Andrychów... PiS zawsze dzielił Polki i Polaków... A teraz już nawet między sobą nie umieją się dogadać... A najlepsza w komentarzach to jest Ewa W. Która teraz popiera jedną z Pań na burmistrza a nie tak dawno chodziła po Andrychowie i wołała jeb..ać PiS.

Archanioł Michał, 15.04.2024 12:19

Zakolog, 15.04.2024 09:10 Królowa Nauk – Matematyka nie pozostawia żadnych złudzeń 9 jest większe od 7, co na andrychowskim podwórku oznacza, że Szwagier wraca do Sanoka, Napoleon do Oświęcimia i Krętacz Zadłużyciel do Krakowa. Tego się trzymajmy wierząc w profetyczne zdolności naszego komentatora ( wiele z jego zapowiedzi okazało się prawdą ) i pomagając w samorealizacji tej przepowiedni głosując na BEATĘ SMOLEC. Amen.

leon, 15.04.2024 10:55

Pani Szypuła od 1 maja jest po właściwej stronie mocy :))))) wyborcy się mocno zdziwią my się cieszymy:)))) brawo Panie Burmistrzu! Majstersztyk!!!!

Bento, 15.04.2024 10:45

@Obserwator - "blondyna" to oczywiście z Twojej strony wredny zabieg erystyczny, ponieważ próbuje dyskredytować przeciwnika nie poprzez argumenty logiczne, ale przez odwołanie się do cech osobistych. To nie fair w debacie przedwyborczej. Od wielu lat zawsze mnie interesowało jak głęboko zdemoralizowana władza jest w stanie głęboko demoralizować część społeczności. Wnioski po rządach PiS-u i Żakolandii są druzgocące. Przy czym nic to nowego, dawno wszystko opracowano naukowo, tylko kto by książki czytał. P.S. Pani Ewelina Szypuła nie jest w drugiej turze z powodu 44 głosów, będąc wcześniej nieznaną zupełnie społeczności personą. A nadal czekamy na powtórne liczenie głosów.

Zibi33, 15.04.2024 10:35

Feel Free, 15.04.2024 09:17 masz rację drogie Panie jeśli chcecie faktyczne zmian i macie na to pomysł to po prostu się spotkanie dogadacie i w kulturalny sposób przedstawcie to opinii publicznej a nie uprawiajcie dziecinady. W przeciwnym razie będzie po prostu kiepsko albo jeszcze gorzej. Trochę uczciwości i odpowiedzialności by się przydało a nie dziecinada i myślenie oczu chyba że nie zależy wam na zmianach tylko na korytku

Bento, 15.04.2024 10:35

@beskimaly - co ty p********* o mądrości politycznej, jakiej mądrości ??? Ty do tej pory to nie odpisałeś prawdy kto wydaje decyzję środowiskową w temacie spalarni śmieci, do tej pory nie podjąłeś tematu prawdy i kłamstwa w wypowiedziach Żaka. To co tu piszesz jest wstrętne, w jednym zdaniu potrafisz mówić o tym, że jesteś katolikiem, a w drugim piszesz pogróżki mimo Wielkanocy. Do tej pory nie odniosłeś się do zatrudnienia szwagra z Sanoka w spółce, która miała dysponować 190 milionami naszych pieniędzy. WŁADZA DEMORALIZUJE. KAŻDEGO. KAŻDEGO W INNYM STOPNIU. Pięknie nam to pokazujesz. Dlatego właśnie władzę należy ją regularnie zmieniać. Dla dobra społeczeństwa, ale też osób, które ją przyciągnęły i przekształciły. P.S. Przestań próbować w tym swoim obślizgłym stylu manipulować ludźmi w aby próbować przedłużyć obecny życie układowi Twojego wodza. Ten układ niszczy gminę, pod stworzonymi pozorami budowania i inwestowania.

Obserwator, 15.04.2024 10:22

Od razu było widać że ta blondyna to nic dobrego. Szału nie zrobiła , zdobyła głosy tylko i wyłącznie na swoich radnych. A ta druga śmieszna robiąca zamęt niech się wyciszy.

radzio1997, 15.04.2024 10:04

w tym Kotarbinie to chyba się modlą o pozytywny wynik Pani Smolec.A Pani Smolec też musi nieźle się drapać po głowie.desperacja pija"ró"wki podobno osiąga zenit.nie dość że sama nie śpi to jeszcze innym nie daje spać.

Feel Free, 15.04.2024 09:17

@pani Beata Smolec, @pani Ewelina Szypuła. @radni obecni z obu ugrupowań – jeśli Państwu zależy FAKTYCZNIE na dobru gminy i Mieszkańców, (a nie swoich doraźnych, prywatnych, rodzinnych czy politycznych interesach) to bardzo proszę siądźcie, porozmawiajcie, napiszcie oficjalne porozumienie, podpiszcie się pod nim WSZYSCY i nam POKAŻCIE. Wtedy głosy zostaną oddane na kontrkandydatkę obecnego wójta. W przeciwnym razie ludzie z powodu braku nadziei zostaną w domach i pójdą głosować ci zadowoleni lub/i mający interes w dalszych rządach Żakolandi, oraz zmanipulowana przez nich grupa Mieszkańców. A ci uważający, że nie zasługują na coś lepszego, niż teraz mają nie pójdą głosować. Macie jeszcze czas. Jednocząc się możecie mieć wspólnego burmistrza i większość głosów w radzie miasta. Oczywiście będzie to kompromis… jak w życiu. Każde inne rozwiązanie będzie porażką dla gminy, co prędzej czy później odczujecie także na sobie samych. Każde próby układania się z obecnym układem rządzącym to krzywda dla Mieszkańców. A Tomek ogra Was wszystkich jak małe dzieci, i za jakiś czas będziecie płakać lub się wściekać w czym wzięliście udział wykonując jego wolę… jak niewolnicy i niewolnice, a nie wolni ludzie. Śledząc ostatnie kilkanaście lat jestem przekonany, że nie cofnie się przed żadnym środkiem aby zrealizować cele swoje i układu, w którym tkwi, a który sam stworzył i nie potrafi z niego sam wyjść. To od waszego jednomyślnego porozumienia zależy czy będziecie przyglądać się w bezsilnej bezradności co będzie kontynuował Żak (dalsze zadłużanie, spalarnia itd.), czy będziecie sprawować realne rządy w gminie z Tomaszem Żakiem jako radnym, co akurat może się przydać do naprawiania gminy, ponieważ będziecie mieć pod ręką i do dyspozycji faceta (i część jego sług), który jest odpowiedzialny za obecną sytuacją Andrychowa. I pamiętajcie Wy wszyscy, co byście nie myśleli o wyborcach: my widzimy wszystko co robicie, a nawet dużo więcej. Od każdego z Was z osobna zależy przyszłość Andrychowa, każdy z Was tak się zapisze w historii, jak na to zasłuży podejmując swoje, osobiste decyzje... Roman Babski przeszedł do historii Andrychowa jako polonista, który zlikwidowała dla celów zemsty politycznej i w interesie kumpeli Tomasza Żaka świetną szkołę podstawową nie przejmując się losem dzieci i jeszcze próbował sobie przyznać za to przywileje finansowe. Tomasz Żak przejdzie do historii jako wójt, który zadłużył gminę na dekady, i który umieścił w firmie mającej budować spalarnię plastików i ścieków szwagra, którego uznał ostatecznie za niespecjalnie bliską rodzinę. Zaręczam, że to wszystko co zrobicie będzie zapisane… nie tylko w protokołach i nagraniach z sesji, czy literaturze, ale w umysłach i sercach żyjących tu każdego dnia ludzi. Wyłącznie od każdej i każdego z WAS zależy JAK. Oby każda i każdy z Was pamiętał o tym podejmując każdą decyzję, od tych przed wyborami 21 kwietnia począwszy. Skoro zdecydowaliście się rządzić to teraz weźcie ODPOWIEDZIALNOŚĆ za każde swoje działanie dotyczące Mieszkańców. Zacznijcie od porozumienia. Pozdrawiam.

Skalpel, 15.04.2024 09:14

@beskidmaly Jak Tomasz będzie burmistrzem to wejdziesz do Rady więc nie ściemniaj o politycznej mądrości.

Feel Free, 15.04.2024 09:13

@anioł363 - ludzie często wybierają lub tkwią w tym na co sami uważają, że zasługują... i to jest dramat, nieświadomy dramat

Feel Free, 15.04.2024 09:13

@anioł363 - ludzie często wybierają lub tkwią w tym na co sami uważają, że zasługują... i to jest dramat, nieświadomy dramat

Zakolog, 15.04.2024 09:10

Królowa Nauk – Matematyka nie pozostawia żadnych złudzeń 9 jest większe od 7, co na andrychowskim podwórku oznacza, że Szwagier wraca do Sanoka, Napoleon do Oświęcimia i Krętacz Zadłużyciel do Krakowa.

aniol363, 15.04.2024 08:33

Najlepsze jest to że z kim rozmawiam to każdy narzeka jak jest ujowo w Andrychowie i wioskach. Idą do wyborów i dalej głosują na kontynuację tego syfu. Przecież gorzej być już nie może tzn może być gorzej jak dalej będzie rządził żak. LUDZIE ! OPAMIĘTAJCIE SIĘ!

beskidmaly, 15.04.2024 08:29

Liczę na mądrość polityczną mieszkańców naszej gminy. Myślę ze nie dopuszczą aby gminą rządził burmistrz z PiS w okresie kiedy w Polsce PiS został odsunięty od władzy . Ta kadencja ma być "naszą Kadencją" a nie kolejna kadencją dyskryminacji i odrzucania wniosków o dotacje tak jak było przez ostatnie 8 lat. Nie dajcie się omamić fałszywymi obietnicami i uśmiechami.

Zibi33, 15.04.2024 08:14

tomekx to już mało aktualne hasło. Lata kiedy ta świta krakowsko oświecimska rządziła tą gminą niemiłosiernie ją zadłużając przy współudziale leśnych dziadków z rady miejskiej pamiętających dobre PRLowskie czasy one minęły oby bezpowrotnie.

Zibi33, 15.04.2024 08:09

Pięknie się dają rozgrywać w tak dziecinny sposób na tydzień przed 2 turą że niby wewnętrzna walka w obozie opozycyjnym wobec obecnego burmistrza. Gierki cały czas te same tylko kto faktycznie chce zmian w tej gminie a kto tylko sprawia pozory?

tomekx, 15.04.2024 08:07

Wybór jest prosty tylko Żak na tak