reklama
reklama

Sklep Tomiko jest już z Wami 15 lat. Z tej okazji mamy dla Was 15% rabatu na cały asortyment

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 01.06.2024 07:00,
15% rabatu na cały asortyment z okazji 15-lecia Tomiko. Akcja trwa do Dnia Dziecka.
Sklep Tomiko jest już z Wami 15 lat. Z tej okazji mamy dla Was 15% rabatu na cały asortyment
Poniżej pokrótce opiszemy historię naszej działalności na andrychowskiej ziemi.

Piętnaście lat temu w małym kiosku, naprzeciwko stacji paliw BP otworzyliśmy sklep z zabawkami. Lokal miał zaledwie 25 m2, asortymentu nie było zbyt wiele, ale za to chęci ogromne.

Lato było tam zawsze bardzo gorące, a zima przeraźliwie mroźna. Potwierdzić to mogą już dzisiaj dorośli klienci. Po trzech latach o sklepie dalej mało kto wiedział. Nadszedł wtedy czas na podjęcie męskiej decyzji zamykać sklep albo zmienić lokalizację. W krótkim czasie udało się zmienić adres i od 2012 roku sklep został przeniesiony do Galerii Słonecznej na 1 piętro nad Biedronką. Powiększyliśmy metraż oraz asortyment sklepu.Zapał nadal był duży lecz niewspółmierny do środków finansowych. Aby zapełnić trzykrotnie większą powierzchnię postanowiliśmy część sklepu zagospodarować dziecięcą odzieżą używaną. Małymi kroczkami ciągle powiększaliśmy ilość zabawek, by całkiem zlikwidować ubranka. W 2015 roku przenieśliśmy się na 2 piętro. Tym razem przeprowadzka była przymusowa, ponieważ cała powierzchnia 1 piętra została wynajęta przez ogromny chiński market.

Był to dla nas czas pełen obaw czy 2 piętro nie będzie przeszkodą w dalszym funkcjonowaniu sklepu, gdyż wcześniej mieliśmy bezpośredni dostęp do windy, natomiast po przeniesieniu się piętro wyżej po wyjściu z windy trzeba było przejść przez cały sklep z odzieżą używaną. Nasze obawy szybko zostały rozwiane. Klientów z miesiąca na miesiąc przybywało, a nowe miejsce, które miało już 100 m2 ciągle powiększało asortyment. Cały czas stawialiśmy na zabawki markowe co okazało się strzałem w dziesiątkę.
Odpowiadając na zapotrzebowanie lokalnego rynku naszym priorytetem stały się klocki Lego, które w Tomiko zajęły największą powierzchnię. Jest tak nadal po dzień dzisiejszy. W 2019 roku sklep osiągnął obecny kształt. Stało się to po likwidacji małego magazynu i obecnie ma 120 m2. Co działo się 2020 roku nikomu nie trzeba przypominać. Był to trudny czas również dla nas.

Sytuacja zmusiła nas do stworzenia sklepu internetowego www.zabawkitomiko.pl pełniący rolę wspomagającą po dzień dzisiejszy. Czas pandemii jak się później okazało nie był dla nas najtrudniejszy. Pod koniec listopada 2021 roku powstała obecna Galeria BIG. Od tego czasu liczba odwiedzających nas klientów drastycznie spadła. Wybuch wojny na Ukrainie oraz wzrastające ceny za media czy podstawowe produkty dnia codziennego, dodatkowo spowodowały trudną sytuację na rynku zabawek.

Mimo dręczących nas przeszkód nadal staramy się wspierać szkoły i przedszkola przy organizacji pikników oraz konkursów. Włączamy się także w różne akcje charytatywne. Mamy nadzieję, że te trudne czasy wreszcie miną, a nam cało uda się je przetrwać, by móc za kolejne piętnaście lat opowiadać dalszą historię Tomiko.

Zapraszamy!

15% rabatu na cały asortyment z okazji 15-lecia Tomiko. Akcja trwa do Dnia Dziecka.

Andrychów
ul. Krakowska 83 (2 piętro)

W piątek 31 maja sklep czynny do godziny 18:00
W sobotę 1 czerwca - otwarte do godziny 15:00

tel. 730 917 815

- artykuł sponsorowany -reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy