reklama
reklama

Wypadek na hulajnodze. 14-latek trafił do szpitala

Na sygnale, Wiadomości, 28.05.2024 08:14,
Nastolatek został przewieziony do szpitala.
Wypadek na hulajnodze. 14-latek trafił do szpitala
W poniedziałek (27.05) o godzinie 14.20 w Przeciszowie na ścieżce rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Podlesie doszło wypadku drogowego z udziałem 14 – latka poruszającego się hulajnogą elektryczną.


Jak wstępnie ustalili policjanci 14 - letni mieszkaniec gminy Przeciszów jadąc na hulajnodze holował trzymającego się za jego plecak 16 – letniego kolegę jadącego rowerem. W chwili gdy rowerzysta puścił plecak, 14 – latek stracił równowagę w wyniku czego upadł na ścieżkę rowerową doznając poważnych obrażeń twarzy.

Małoletni pod opieką ratowników medycznych został przewieziony na leczenie do szpitala.

Policjanci przypominają, że kierującemu hulajnogą elektryczną zabrania się:
- ciągnięcia lub holowania innego pojazdu;
- przewożenia innej osoby, zwierzęcia lub ładunku;
- jazdy po jezdni, z wyjątkiem korzystania z: pasa ruchu dla rowerów, przejazdu dla rowerów, jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów.

Ponadto funkcjonariusze apelują, aby rowerzyści jak osoby poruszające się na hulajnogach zawsze podczas jazdy mieli na głowach kaski ochronne.źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Konkret, 28.05.2024 08:47

Jakaś taka inna ta hulajnoga na zdjeciu niż zazwyczaj to widzimy.