Rolety zewnętrzne w istniejących budynkach

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 10.01.2020 11:15,

Nie każdy na etapie budowania domu zaplanował zakup i montaż rolet zewnętrznych. Często wpływ na to miały względy ekonomiczne, czasami niewiedza lub zakup już gotowego domu, w którym nie zainstalowano rolet. Zdarza się jednak, że po jakimś czasie użytkowania stwierdzamy, iż wyposażenie naszego domu w rolety zewnętrzne byłoby właściwym rozwiązaniem. Często dzieje się to właśnie w okresie trwającej zimy, gdy zaczyna doskwierać na chłód.

Rolety zewnętrzne w istniejących budynkach

Nadchodzi zima, czas na duże wydatki

Gdy zaczynamy odczuwać coraz większy chłód i szykować nasze domy na zimę (kupujemy węgiel, doszczelniamy okna), chcemy aby nasze wydatki na ogrzewanie były jak najmniejsze, a wydane pieniądze nie zmarnowane. Rolety zewnętrzne są doskonałym sposobem aby ograniczyć stratę ciepła z pomieszczeń w okresie zimowym. Zastosowanie ich pozwala w sposób znaczący odczuć komfort termiczny w domu, a także po sezonie odnotować oszczędności w wydatkach na ogrzewanie.

Jakie rolety mogę zastosować

Jeżeli już wiecie Państwo jak wiele korzyści dadzą rolety zewnętrzne zimą, pewnie zastanawiacie się jak się do tego zabrać, gdy dom jest wykończony, co zrobić żeby zamontować rolety sprawnie, bez planowania wielkiego remontu. Firma FILL ma w swojej ofercie rozwiązania do takich budynków – systemy adaptacyjne. Jak sama nazwa wskazuje możemy system zaadaptować do już istniejącej sytuacji. Systemy te nie wymagają kłucia, przeróbek w obrębie nadproża itd.

System adaptacyjny możemy zamontować na dwa sposoby:

  • do wnęki okiennej – zalecany gdy przeszklenia są dość duże i osłonięcie niewielkiej części okna nie będzie stanowiło tutaj problemu,

  • poza wnękę okienną, na mur – gwarantujemy sobie tutaj brak osłonięcia okna, jednak rolety wychodzą na elewację i nie są schowane we wnęce, jak w przypadku poprzedniego rozwiązania.


Co do możliwości rozwiązań z pewnością nasi specjaliści już na miejscu podczas pomiaru doradzą i podpowiedzą które rozwiązanie w przypadku Państwa domu byłoby najlepsze.

Czy to będzie duży bałagan

Jak już wspomniałam zastosowanie rolet adaptacyjnych do minimum ograniczy ingerencję w nadproże, kłucie itd. (chyba że podczas pomiaru zostanie ustalone inaczej). Jeżeli chodzi o uszkodzenie ścian wewnątrz budynku to będą wiązać się z zastosowanym rodzajem sterowania. Jeżeli zamówimy rolety sterowane ręcznie konieczne będzie przewiercenie na pasek lub taśmę przez mur lub przez ramę okna. Jeżeli będą to rolety ze sterowaniem elektrycznym przewodowym, konieczne będzie doprowadzenie prądu do rolety. Inna opcją jest sterowanie elektryczne radiowe, wtedy nie ma konieczności kłucia pod kable czy przewiercania.

Bez względu na to, którą opcję Państwo wybiorą założone rolety zewnętrzne zapewnią:

  • ochronę przed zimnem – ograniczając koszty ogrzewania,

  • ochronę przed nasłonecznieniem w lecie – dadzą przyjemny chłód we wnętrzu gdy na zewnątrz będą panowały upały,

  • ochronę przed włamaniem – zwiększając czas włamania do domu,

  • prywatność – nikt nie będzie mógł zobaczyć co mamy w domu,

  • ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – gwarantując oknom większą żywotność,

  • ochronę przed hałasem – skutecznie wyciszają odgłosy z zewnątrz,

  • wygodę użytkowania, trwałość i niezawodność.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy FILL na systemy adaptacyjne. Nasi doradcy pomogą wybrać najlepszą opcję, a sprawna ekipa montażowa zapewni, że modernizacja odbędzie się szybko i sprawnie. W tej chwili w firmie FILL obowiązuje zimowa oferta, która pozwala na zakup rolet bardzo wysokiej jakości w obniżonych cenach!

Zapraszamy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy