reklama

Instalacje fotowoltaiczne!!! Oszczędność, ekologia, przyszłość naszej ziemi!

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 20.03.2020 08:45,
Instalacje fotowoltaiczne!!! Oszczędność, ekologia, przyszłość naszej ziemi!

Instalacje fotowoltaiczne na dachach domów jednorodzinnych, firm, stowarzyszeń w ostatnich czasach stało się bardzo popularne. Ostatni rok był rekordowym rokiem dla Polski pod względem ilości zamontowanych instalacji fotowoltaicznych. Dlaczego tak duża grupa sięga po źródła odnawialne???


Jeszcze kilka lat temu w Polsce temat źródeł odnawialnych w tym fotowoltaiki był zupełnie nieznany a inwestycja w fotowoltaikę dla "przeciętnego Kowalskiego" była poprostu nieopłacalna a czas jej zwrotu wydłużał się do kilkunastu lat. Dziś jednak koszta inwestycji we własną elektrownie znacznie się unormowały a ceny prądu ciągle pchną się w zwyż.Jakie korzyści możemy czerpać z instalacji fotowoltaicznej?
1. Pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną = brak rachunków za prąd.
2. Ogrzewanie wody za pomocą grzałki elektrycznej = ciepła woda przez cały rok.
3. Ogrzewanie elektryczne domu za pomocą piecy elektrycznych, kabli, folii grzewczych, pomp ciepła = brak kosztów za ogrzewanie, wygoda, ekologia.Jak to działa?
Energia a właściwie prąd stały powstaje poprzez reakcję do której dochodzi w ogniwach fotowoltaicznych w które uderzają promienie słoneczne, stamtąd prąd stały przez przewody DC dociera do inwertera gdzie zamieniany jest na prąd zmienny który rozchodzi się po instalacji domowej zaopatrując wszystkie nasze urządzenia elektryczne które w tym momencie pracują, a cała reszta generowanej energii z systemu fotowoltaicznego trafia do sieci gdzie zostaje przechowywana po to by w dni mniej nasłonecznione, zimę czy noc trafiły do nas z powrotem. Zakład energetyczny za przechowywanie energii bierze od nas 20% nadwyżki którą u nich zgromadziliśmy. Ważne zapamiętać by przy doborze mocy instalacji fotowoltaicznej zwrócić uwagę na przewartościowanie z racji na właśnie bilansowanie z zakładem energetycznym.


Jakie nowości i korzyści przyniesie nam rok 2019? Jedną z korzyści jest wprowadzenie na przełomie roku obniżonego VAT-u (8%) na instalacje fotowoltaiczne gruntowe oraz te montowane na budynkach gospodarczych. Do tej pory a dokładnie do 23 listopada ubiegłego roku z obniżonego VAT-u na instalację fotowoltaiczną mogli skorzystać tylko użytkownicy którzy zamontowali instalacji na budynku mieszkalnym, jednak wraz z wprowadzeniem uchwały ulga przysługuje dla każdej instalacji, niezależnie od jej umiejscowienia.


Kolejnymi bonifikatami dla inwestorów we własną elektrownie jest program "MÓJ PRĄD" czyli 5000zł dotacji dla każdej instalacji od 2 do 10 kWp. W roku 2019 wykorzystane zostało tylko część środków, więc rok 2020 jest kontynuacją programu z którego skorzystać może każdy!


Zainteresował Cię artykuł i chciałbyś dołączyć do grona EkoInwestorów? Zapraszamy do kontaktu!!!
Zadzwoń do Nas a nasi specjaliści pomogą Ci w doborze instalacji oraz przygotują bezpłatną wycenę, fachowe ekipy dokonają montażu a dział wsparcia i dotacji załatwi formalności związane z zakładem energetycznym, pomoże w wypełnieniu wniosku do programu "MÓJ PRĄD" oraz wszystkich
formalnościach.

Zapraszamy do kontaktu:
tel: 880-420-378


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy