Sprawczyni kolizji miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu

, Na sygnale, Wiadomości, 07.01.2020 11:45,

30–latka wsiadła za kierownicę mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Sprawczyni kolizji miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło w sobotę (4.01) na jednym z parkingów sklepowych przy ulicy Fabrycznej w Kętach. Tuż po godzinie 13.00 siedzący w swoim samochodzie marki Nissan mieszkaniec Kęt, zauważył, że samochód marki Fiat Seicento, podczas cofania niebezpiecznie zbliża się do jego samochodu, a po uderzeniu w tył jego pojazdu odjeżdża.

Mężczyzna natychmiast pojechał za fiatem, którego kierująca skręciła na teren jednej z posesji, po czym wysiadła z pojazdu i pospiesznie weszła do domu jednorodzinnego.

Poszkodowany natychmiast powiadomił policjantów, którzy po ustaleniu szczegółów zdarzenia, na terenie wskazanej posesji, zatrzymali 30 – letnią mieszkankę Kęt. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało 3,20 promila alkoholu. Zatrzymana trafiła do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Następnego dnia podejrzanej postawiono zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy