reklama

Pytania i odpowiedzi na temat depilacji laserowej

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 28.11.2019 08:20,
.
Pytania i odpowiedzi na temat depilacji laserowej

Depilacja laserowa to temat, który wzbudza wielkie zainteresowanie, i nic dziwnego – każdy chce cieszyć się idealnie gładką skórą, bez zbędnego owłosienia. Zabieg jest super rozwiązaniem zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Decydując się na depilację , warto zwrócić uwagę na jakość sprzętu. Bardzo ważne, aby urządzenie było medyczne i posiadało certyfikaty potwierdzające jego skuteczność oraz bezpieczeństwo dla pacjenta (m.in. certyfikat FDA). Istotnymi czynnikami wpływającym na skuteczność zabiegu są parametry urządzenia oraz zastosowane w nim technologie. Następnym istotnym czynnikiem jest doświadczenie osoby wykonującej zabieg.

Ze względu na dużą ilość zapytań dotyczących depilacji laserowej poniżej znajdują się odpowiedzi na większość zagadnień.

  1. Jak przygotować się do zabiegu?

Najpierw należy sprawdzić , czy nie ma przeciwskazań, a są nimi m.in. ciąża, opryszczka, stany zapalne skóry, bielactwo, cukrzyca, nowotwory lub epilepsja. Nie należy się opalać 4 tygodnie przed zabiegiem oraz stosować samoopalaczy. Przed zabiegiem włoski powinno się zgolić, a około 3 tygodnie przed zabiegiem nie stosować depilatorów i wosków do depilacji. Oprócz tego przeciwwskazaniem jest zażywanie leków oraz ziół światło czułych.

  1. Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Tak, zabieg jest w pełni bezpieczny, pod warunkiem, że wykonany jest na certyfikowanym sprzęcie oraz wykonuje go przeszkolony specjalista. Lasery najnowszej generacji nie powodują poparzeń naskórka, ponieważ energia wnika tylko w głąb włoska i nie jest pochłaniana przez otaczające tkanki.

  1. Jak wygląda przebieg depilacji laserowej?

W pierwszej kolejności oczyszczamy skórę, później białą kredką zabezpieczamy miejsca, które należy ominąć podczas zabiegu, np. zmiany barwnikowe. Za pomocą specjalnego czytnika sprawdzamy poziom melaniny w skórze i dobieramy na tej podstawie najodpowiedniejsze dla pacjenta parametry. Następnie zakładamy okulary ochronne.

  1. Jak często wykonuje się zabiegi?

Aby osiągnąć pożądany efekt trzeba wykonać kilka zabiegów, ponieważ podczas jednej sesji usuwa się około 30% włosków. Zalecane jest 6 – 8 zabiegów w odstępach 4- 8 tygodni. Bardzo ważne jest przestrzeganie wyznaczonych terminów zabiegów, ponieważ włoski można usunąć na stałe tylko gdy są w fazie anagenu, czyli fazie wzrostu włosa.

  1. Jak długo trwa zabieg?

Czas zabiegu zależy od obszaru ciała, przykładowo wąsik 5 min, a całe nogi ok. 40 min.

  1. Kiedy pojawiają się efekty?

Już po około tygodniu od pierwszego zabiegu widzimy pierwsze efekty, włoski zaczynają wypadać i przez prawie miesiąc wzrost włosków jest wstrzymany. Jednak do satysfakcjonującego efektu konieczna jest seria zabiegów w wyznaczonych terminach.

  1. Jak długo utrzymuje się efekt?

Po wykonaniu całej serii zabiegów, będziemy mogli cieszyć się gładką skórą już na stałe. W niektórych przypadkach po roku lub kilku latach mogą pojawić się pojedyncze włoski, zwłaszcza przy zaburzeniach hormonalnych i wtedy należy wykonać dodatkowy zabieg.

  1. Dlaczego depilacja laserowa jest taka droga?

Na cenę zabiegu wpływa bardzo drogi sprzęt, który jako urządzenie medyczne musi przejść badania kliniczne gwarantujące jego bezpieczeństwo i skuteczność.

  1. Czy można wykonywać depilację laserowa latem?

Tak, pod warunkiem, że będziemy unikać opalania i stosować preparaty z filtrem SPF 50.

  1. Jak działa depilacja laserowa?

Wiązka lasera wnika do mieszka włosowego, uszkadza jego strukturę i w konsekwencji niszczy cebulki włosowe. Laser nie wnika w tkanki, a jedynie w mieszki włosowe, dzięki czemu jest dla nas w pełni bezpieczny. Sam zabieg jest bezbolesny, choć może powodować uczucie dyskomfortu.

Gabinet kosmetyczny ATENA

Roczyny ul. Słoneczna 9

Tel. 502-246-035.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy