reklama

Tak się walczy ze śmieciarzami [VIDEO]

, Gospodarka, Wiadomości, 29.10.2019 18:00, red
Inwestycja w mobilne kamery była opłacalna.
Tak się walczy ze śmieciarzami [VIDEO]
Od wielu lat obowiązuje system w ramach którego po wniesieniu stałej, comiesięcznej opłaty każda osoba może przekazać firmie komunalnej dowolną ilość śmieci. Mimo to dzikich wysypisk śmieci nie brakuje.

Władze gminy Spytkowice (powiat wadowicki) postanowiły walczyć ze śmieciarzami. Kupiono mobilne kamery, które regularnie "wyłapują" delikwentów.

Efekty już są. Jak poinformowały władze Spytkowic, system mobilnych kamer spisuje się znakomicie.

- Sprawy dwóch ostatnich przypadków nielegalnego wysypywania śmieci zostały rozwiązane. Jedna osoba sama zgłosiła się do Urzędu, druga natomiast została ukarana mandatem karnym. Niestety pojawiły się kolejne przypadki - informują władze gminy Spytkowice.

Zobaczcie nagrania z ostatnich dni.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Thoor, 30.10.2019 08:08

Z tego co widać na załączonym nagraniu, to ci ludzie wywozili szczątki roślinne. To i tak zamieni się w ściółkę bez szkody dla ekosystemu, nawet niebieskie worki zabrali ze sobą. To co lepsze, gnać samochodem wyładowanym "zieleniną" na wysypisko spalając przy tym paliwo i trując realnie środowisko (nie wiem, jak rozliczyć gościa na traktorku :) )?

oshin22, 30.10.2019 06:15

...a dowolna ilość śmieci to fikcja! - Proszę Sz.P. redaktora o próbę oddania ot zwykłej umywalki ceramicznej - w ramach tej comiesięcznej opłaty.

aleocochodzi, 29.10.2019 18:18

Goście wywozili bioodpady do przekompostowania.