reklama

Agresywny, pijany rowerzysta kopnął policjanta

Na sygnale, Wiadomości, 29.10.2019 09:50,
36-latek za te występki może spędzić w więzieniu nawet 3 lata.
Agresywny, pijany rowerzysta kopnął policjanta
Mundurowi z bielskiej drogówki zatrzymali 36-latka z Kęt, który podczas podjętej wobec niego interwencji znieważył stróżów prawa oraz kopnął jednego z policjantów.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po 23:00 w Kobiernicach w rejonie cmentarza przy ul. Żywieckiej. Zauważyli mężczyznę jadącego rowerem, a sposób kierowania rowerem wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu. Kiedy rowerzysta ich zobaczył, spróbował zbiec na teren sąsiadującej z nekropolią posesji. Kiedy policjanci dogonili go, mężczyzna próbował się wyrywać i używając wulgarnych określeń, znieważał policjantów.


- Nie pomagały apele o uspokojenie się i zachowanie zgodne z prawem. Mężczyzna był coraz bardziej agresywny. Niezbędne okazało się użycie chwytów obezwładniających i kajdanek. Agresywny 36-latek nim policjanci umieścili go w radiowozie, zdążył jeszcze kopnąć jednego z nich. Na szczęście funkcjonariusz nie doznał obrażeń.- informują policjanci.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Agresor trafił do policyjnego aresztu. Na drogi dzień został doprowadzony do Komisariatu Policji w Kobiernicach. Tam usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy podczas prowadzonej przez nich interwencji oraz naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich.

Za te występki może spędzić w więzieniu nawet 3 lata, a za wykroczenie, którego dopuścił, się jadąc nietrzeźwy rowerem, grozi mu grzywna do 5 tys. złotych. Niebawem o jego losie zdecyduje bielski sąd.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy