reklama

Stowarzyszenie z Andrychowa pisze do Andrzeja Dudy w sprawie zawetowania ustawy

, MAGAZYN, Wiadomości, 27.10.2019 19:00, INFORMACJA PRASOWA
Apelują o zmiany w przepisach dotyczących dowozów uczniów niepełnosprawnych. Można podpisać petycję anonimowo.
Stowarzyszenie z Andrychowa pisze do Andrzeja Dudy w sprawie zawetowania ustawy

Stowarzyszenie Otwórzmy Drzwi na Świat z Andrychowa pisze petycję do Prezydenta RP o zawetowanie nowelizacji ustawy: Prawo Oświatowe (druk 1322) i innych ustaw, po to aby pomóc rodzicom uczniów niepełnosprawnych. Apelują o zmiany w przepisach dotyczące dowozów uczniów niepełnosprawnych.

Obecna nowelizacja ustaw, która ostatnio została zatwierdzona jest dla rodziców tych dzieci niekorzystna.

Dlaczego?

Ustawa pozbawia rodziców niepełnosprawnych dzieci zwrotu rzeczywistych kosztów jakie ponoszą za dowóz niepełnosprawnego dziecka do przedszkola czy szkoły.

Konstytucja gwarantuje równy dostęp do edukacji. Zgodnie z prawem, każde dziecko, które ma szkołę oddaloną więcej niż 4 km musi mieć zapewniony dowóz, dlatego samorząd nie likwiduje małych szkół na wsi. Uczeń niepełnosprawny nie może uczęszczać do najbliższej szkoły, dlatego musi mieć zapewniony zwrot kosztów dowozu.

- Bez zwrotu kosztów uczniowie są wykluczeni z dostępu do edukacji. Do tego aby mogły ją realizować potrzebują TYLKO równego traktowania. Na dzień dzisiejszy jednak ciężko mówić o tej równości. dlatego pomagamy! - mówi Patrycja Kołodziejczyk, prezes stowarzyszenia. -Prosimy o podpisy pod petycją!


Petycję można podpisać również anonimowo. Poniżej link:

https://podpisz.to/petycja/apelujemy-o-zmiany-w-przepisach-dotyczacych-dowozow-uczniow-niepelnosprawnych,500?fbclid=IwAR1eQbkteR4Kkhvcc6PEfopQx5T9gztdb-dbp8K1xAuHjch_T6zpv0XuQUk


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy