reklama
reklama

Wjechał w ogrodzenie, 'wydmuchał' 3,6 promila alkoholu!

Na sygnale, Wiadomości, 29.10.2019 08:15,
Wjechał w ogrodzenie, 'wydmuchał' 3,6 promila alkoholu!

Mimo nasilonych kontroli drogowych i licznych działań prewencyjnych, na drogach wciąż nie brakuje pijanych kierowców.

Jak informuje policja, w niedzielę na terenie powiatu wadowickiego aż dwóch pijanych kierowców spowodowało kolizje drogowe. Pierwsza miała miejsce tuż po godz. 11:00 na ul. Lwowskiej w Wadowicach. Jak ustalili mundurowi, kierujący hondą nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na samochód marki Iveco. Policjanci przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało u 27-letniego kierowcy hondy ponad 2,2 promila alkoholu.

Do drugiego zdarzenia drogowego doszło ponad 2 godziny później w miejscowości Ponikiew. Do dyżurnego wadowickiej komendy zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że ujął nietrzeźwego kierowcę. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że mężczyzna kierujący toyotą stracił panowanie nad samochodem i wjechał w ogrodzenie jednej z posesji. Wówczas świadek zdarzenia zabrał mu kluczyki od pojazdu i uniemożliwił kontynuowanie dalszej jazdy. Jak się okazało mieszkaniec powiatu wadowickiego wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 3,6 promila alkoholu.

Na szczęście, w wyniku tych zdarzeń nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2.

- Pamiętajmy, że każda informacja dotycząca nietrzeźwych kierujących ma ogromne znaczenie – może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie - apelują policjanci.

źródło: policja

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy