reklama

Jak ustalić numer księgi wieczystej?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 27.10.2018 12:54, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Jesteś osobą zainteresowaną zakupem mieszkania, domu lub działki? W takim wypadku warto sprawdzić informacje, które zapisane są w księdze wieczystej. Aby jednak mieć taką możliwość musisz znać jej numer.
Jak ustalić numer księgi wieczystej?

Co zrobić w przypadku, gdy numer KW nie jest nam znany? Podpowiadamy, w jaki sposób sobie poradzić.

Dlaczego warto sprawdzić księgę wieczystą?

Sprawdzenie księgi wieczystej to dobra praktyka, która może uchronić potencjalnego nabywcę nieruchomości przed przykrymi niespodziankami. Weryfikacja jej treści pozwala nam między innymi otrzymać informacje na temat tego, kto dokładnie jest właścicielem nieruchomości, czy jest ona obciążona prawami na rzecz osób trzecich, czy jest ustanowiona na nią hipoteka.

Ustalanie numeru w sposób tradycyjny

Jeśli chcesz znaleźć numer księgi wieczystej i zapoznać się z jej treścią możesz zrobić to w tradycyjny sposób udając się do właściwego dla danej nieruchomości Sądu Rejonowego, Urzędu Gminy lub Powiatowego Urzędu Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. W każdej z tych instytucji będziesz musiał złożyć stosowny wniosek i udowodnić swój interes prawny związany z nieruchomością, co nie rzadko stanowi problem.

Wykorzystaj internet - to szybkie i wygodne

Wędrówki po sądach i urzędach zajmują sporo czasu. Co więcej, może zdarzyć się tak, że samo zainteresowanie zakupem nieruchomości nie będzie dla sądu wystarczającym argumentem by przychylić się do wniosku i udostępnić nam numer księgi wieczystej. Z tego właśnie powodu coraz więcej osób decyduje się skorzystać z internetu. To bardzo szybkie i wygodne rozwiązanie. Wystarczy odwiedzić stronę Ksiegiwieczyste.pl, by wyszukać numer księgi wieczystej danej nieruchomość po jej adresie lub numerze działki. Dzięki temu w zaledwie kilka chwil możesz znaleźć numer KW, którego potrzebujesz.

Znasz numer? Sprawdź księgę wieczystą bez wychodzenia z domu

Jeśli znalazłeś numer księgi wieczystej możesz sprawdzić zawarte w niej informacje bez wychodzenia z domu. Taką możliwość daje serwis internetowy udostępniony przez Ministerstwo Sprawiedliwości (Ekw.ms.gov.pl). Po podaniu numeru księgi wieczystej możesz pobrać ją do przeglądania - za darmo. To spora oszczędność czasu.

Zdjęcie: Fotolia

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy