reklama

Domowe sposoby na łagodzenie bólu odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 04.12.2023 13:00,
Czy na co dzień odczuwasz ból, zwiększone napięcie mięśniowe lub sztywność w obrębie kręgosłupa lędźwiowego? Ból kręgosłupa dotyka coraz większą ilość osób, również młodych. Dolegliwości mogą wynikać m.in. z nieprawidłowej postawy ciała, urazów, przeciążeń, a także wielu schorzeń np. dyskopatii, choroby zwyrodnieniowej.
Domowe sposoby na łagodzenie bólu odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Ból kręgosłupa może być uciążliwy, ale istnieją domowe sposoby które mogą pomóc Ci w złagodzeniu dolegliwości bólowych.

Jak zapobiegać i zmniejszać ból kręgosłupa?

  1. RUCH - jak brzmi znane powiedzenie „ruch to zdrowie”. W ciągu dnia staraj się być aktywny fizycznie: ogranicz jeżdżenie autem - zacznij spacerować i jeździć na rowerze, zamiast windy wybierz schody.

  2. PRAWIDŁOWA POSTAWA CIAŁA - Ogranicz spędzanie czasu w pozycji siedzącej - w pracy znajdź czas na krótkie ćwiczenia np. rozciągające. Wstań od biurka, wykonaj kilka przysiadów, pajacyków, wykonaj skłony do boku, krążenia ramion do przodu, tyłu. W czasie wolnym zamiast oglądać film czy serial, poświęć ten czas na aktywność ruchową, którą lubisz.

  3. PRAWIDŁOWE PODNOSZENIE PRZEDMIOTÓW - w ciągu dnia staraj się utrzymywać prawidłową postawę ciała, ciężkie przedmioty podnoś na zgiętych kolanach, dostosuj używany sprzęt np. monitor, krzesło do swojej wysokości tak aby nie przeciążać kręgosłupa.

  4. SEN - staraj się wysypiać i spać minimum 7-8 godzin dziennie i codziennie chodzić spać o regularnej porze.

  5. ZDROWE ODŻYWIANIE - zdrowo się odżywiaj - w profilaktyce przeciwbólowej ważna jest zbilansowana dieta. Pamiętaj również, aby pić przynajmniej 1,5 litra wody w ciągu dnia. W przypadku nadwagi postaraj się zrzucić zbędne kilogramy.

  6. WIZYTA U FIZJOTERAPEUTY - udaj się do fizjoterapeuty- gdy boli kręgosłup lepiej nie czekać, aż dolegliwości bólowe się nasilą. Już przy pierwszych objawach bólowych warto udać się do specjalisty, który zdiagnozuje problem i dobierze odpowiednią terapię i ćwiczenia.

Ból kręgosłupa to powszechny problem, który dotyka ludzi na różnych etapach życia. Niezależnie od przyczyny, regularne wykonywanie odpowiednich ćwiczeń może okazać się kluczowe dla złagodzenia bólu kręgosłupa i poprawy ogólnego zdrowia.


Zacznij ćwiczyć już dziś i żyj bez bólu!

Ćwiczenia na ból kręgosłupa znajdziesz TUTAJ: https://rehabu.pl/artykuly/lagodzenie-bolu-odcinka-ledzwiowego-kregoslupa-sprawdzone-sposoby


UWAGA! Jeżeli twój ból kręgosłupa pojawił się nagle, jest ostry, kłujący, występuje w nocy to natychmiast skonsultuj się z fizjoterapeutom! W takim przypadku prawdopodobnie będzie konieczna dalsza diagnostyka i badania.

Zapraszamy!


Centrum Fizjoterapii Rehabu

Rejestracja: 696 323 727

Tomice, ul. Wojska Polskiego 72

www.rehabu.pl

https://www.facebook.com/Rehabu.Bubak.Wojciech- artykuł sponsorowany -

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy