Dlaczego warto zrobić kurs pierwszej pomocy?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 06.08.2019 07:15, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dlaczego warto zrobić kurs pierwszej pomocy?

Życie bywa zaskakujące. Nigdy nie wiadomo, kiedy kurs pierwszej pomocy może okazać się pomocny. Czasem jest to kwestia aplikowania do nowej pracy, w której wymagane są umiejętności pozyskane na KPP. Niestety możemy się także stać świadkiem zagrożenia czyjegoś życia lub zdrowia (np. zasłabnięcia w miejscu publicznym), kiedy obecność osoby po ukończonym KPP jest na wagę złota.

Kurs KPP w Warszawie (np. ten organizowany przez CentrumRatownictwa.com) to aż 41 godzin intensywnych zajęć z wykwalifikowanymi specjalistami. Każda osoba, która ukończy kurs, jest świadoma tego, że może stać się bohaterem. Niebezpieczne sytuacje wymagają opanowania i odwagi, dlatego oprócz teorii na kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy w Warszawie uczestnicy biorą udział w zajęciach praktycznych. Wszystko po to, by kursant miał pewność, że da sobie radę w przypadku, gdy nadejdzie moment wykorzystania wiedzy w praktyce. Sam kurs to jednak nie wszystko. Całość zakończona jest egzaminem teoretyczno-praktycznym. W przypadku pozytywnego wyniku kursant otrzymuje imienne zaświadczenie o uzyskaniu tytułu „Ratownika”.

Dlaczego warto ukończyć KPP?

Pierwszym powodem może być chęć podniesienia kwalifikacji zawodowych. Certyfikat, który mówiący o posiadaniu tytułu „Ratownika” (i co za tym idzie – szeregu niezbędnych umiejętności do ratowania życia oraz zdrowia) jest niekiedy bardzo pożądany przez pracodawców niezależnie od branży, w obrębie której działamy. Wszystko przez to, że Kodeks Pracy jasno mówi o tym, że w miejscu pracy musi znajdować się przynajmniej jedna osoba z ukończonym kursem pierwszej pomocy. Pracodawca ma możliwość wyznaczenia siebie, jednak

Nawet jeśli tylko sezonowo chcesz pracować z dziećmi lub młodzieżą jako opiekun kolonijny lub animator wolnego czasu, warto pomyśleć o ukończeniu KPP. Dzięki temu w razie wypadku ze spokojem będziesz wiedzieć, co zrobić, by pomóc i nie zaszkodzić poszkodowanemu.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Jednak ponad wszelkimi benefitami zawodowymi znajduje się bezpieczeństwo, zdrowie i życie drugiego człowieka. Zdarza się, że przyczyną zgonu jest zbyt późno podjęta próba pomocy. W sytuacji stresowej bardzo często chcielibyśmy pomóc, ale nie wiemy jak lub po prostu boimy się, że w obliczu niebezpieczeństwa zrobimy poszkodowanemu jeszcze większą krzywdę. Absolwenci kursu KPP są przygotowani na takie momenty. Kurs obejmuje wiarygodne scenki pozorowane, podczas których uczestnicy trenują nie tylko ratowanie zdrowia w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale także odpowiednie rozmawianie z poszkodowanym i resztą świadków. To pomaga zachować spokój i odpowiedni wykonać poszczególne kroki schematu pomocy drugiej osobie.

Kurs pierwszej pomocy to inwestycja w swoją przyszłość

Co z koniecznymi do poniesienia kosztami? KPP to stosunkowo niedrogi kurs, jeśli weźmiemy pod uwagę ogrom i znaczenie wiedzy, jaką można pozyskać w trakcie jego trwania. Sam fakt, że możemy komuś uratować życie dzięki tym kilkudziesięciu godzinom szkolenia, wydaje się być wystarczającą rekompensatą poniesionych kosztów. Całość prowadzona jest przez najlepszych specjalistów w dziedzinie ratownictwa medycznego. To odpowiednio wykwalifikowani lekarze, ratownicy i psychologowie z największym doświadczeniem w Polsce.

Cały koszt kursu można uiścić ratalnie tak, by w najmniejszym stopniu odczuć ten wydatek w domowym budżecie. Mimo wszystko udział w kursie KPP to po prostu inwestycja w siebie i swoją przyszłość, bo jeśli chodzi o zdrowie i życie, to żadne pieniądze właściwie nie mają żadnego znaczenia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy