4. etap TdP skrócony i bez ścigania. W hołdzie tragicznie zmarłemu kolarzowi

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 06.08.2019 07:30, PG
Organizatorzy podjęli decyzję o zneutralizowaniu 4 etapu czyli tego przejeżdżającego przez nasz region: Jaworzno - Kocierz.
4. etap TdP skrócony i bez ścigania. W hołdzie tragicznie zmarłemu kolarzowi

W poniedziałek podczas 3 etapu wyścigu 76. Tour de Pologne tragicznemu wypadkowi uległ jeden z uczestników, faworyt wyścigu: Bjorg Lambrecht, kolarz ekipy Lotto Soudal. Kolarz zmarł w szpitalu podczas operacji.

Organizatorzy podjęli decyzję o zneutralizowaniu 4 etapu czyli tego przejeżdżającego przez nasz region: Jaworzno - Kocierz. Trasa została skrócona a zawodnicy nie będą się ścigać podczas przejazdu.

O najnowszych ustaleniach będziemy informować na bieżącą na portalu mamNewsa.

Poniżej oficjalny komunikat :

Na 48 kilometrze trasy trzeciego etapu Tour de Pologne kolarz zjechał z drogi i wyniku upadku odniósł bardzo poważne obrażenia. Ratownicy pogotowia zapewnili natychmiastową reanimację zawodnika i transport do Szpitala Wojewódzkiego w Rybniku. Tam lekarze podjęli dalsze intensywne działania, jednak obrażenia kolarza okazały się zbyt poważne.

Wszyscy jesteśmy niezwykle wstrząśnięci tragedią, która się wydarzyła. Brakuje słów, by opisać uczucia, które towarzyszą nam wszystkim. Łączę się w bólu i smutku z rodziną, kolegami z drużyny i wszystkimi członkami kolarskiej społeczności. Jednocześnie zapewniam o wielkim wsparciu. Bjorg Lambrecht na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały kolarz i człowiek – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny wyścigu.

Z szacunku dla Bjorga organizatorzy wyścigu wspólnie z komisją sędziowską oraz grupami kolarskimi podjęli decyzję, że czwarty etap Tour de Pologne będzie zneutralizowany. Trasa została skrócona do 133,7 km, a z dwóch zaplanowanych rund odbędzie się jedna. Start w Jaworznie zaplanowano na 12:10. Każda kolejna decyzja dotycząca jutrzejszego etapu zostanie przekazana jutro rano w uzgodnieniu z zespołem Lotto Soudal.

Jednocześnie informujemy, że w dniu 6 sierpnia w Jaworznie nie odbędzie się parada rowerowa Kinder+Sport Mini Tour de Pologne oraz zawody z cyklu Cup.


foto: TdP

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy