reklama
reklama

Zmarł ceniony ksiądz pochodzący z powiatu wadowickiego

Wiadomości, Ostatnie pożegnanie, 10.05.2024 14:32, eł

Uroczystościom pogrzebowym przewodniczy ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz.

Zmarł ceniony ksiądz pochodzący z powiatu wadowickiego

Kilka dni temu zmarł pochodzący z Mucharza ksiądz prałat Józef Prorok, kapelan honorowy Ojca Świętego. W piątek (10 maja) o 15.00 rozpoczynają się uroczystości pogrzebowe kapłana w jego rodzinnej miejscowości. Przewodniczy im ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz.

Ks. Józef Prorok święcenia kapłańskie przyjął w 1964 roku. Jako wikariusz posługiwał w Poroninie, Myślenicach, Zakopanem, Suchej Beskidzkiej i Międzybrodziu Bialskim. Następnie był proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu. Na początku lat 90. ubiegłego wieku doprowadził do budowy kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie i stworzył tam nową wspólnotę parafialną. Był pierwszym proboszczem tej parafii.


Foto: Parafia św. Wojciecha w Mucharzu.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 10.05.2024 15:32

Ciekawe że Kard.Dziwisz przyjeżdża na pogrzeby księży z Archidiecezji a obecny pasterz jeździ tylko na pogrzeby tylko niektórych .I marzy o kapeluszu kardynalskim.