reklama

Zapinasz pasy? Policja to sprawdza i nakłada mandaty

Wiadomości, 30.01.2016 08:00, ks
Akcja policji na drogach powiatu wadowickiego.
Zapinasz pasy? Policja to sprawdza i nakłada mandaty

 

W tym tygodniu (28.01) policjanci przeprowadzili na drogach powiatu wadowickiego akcję „Pasy”. Zwracali uwagę czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy, które jak wiadomo poprawiają bezpieczeństwo.

 

Policjanci skontrolowali 59 pojazdów. Stwierdzili w sumie 40 wykroczeń, w tym 23 kierujących, którzy nie dostosowali się do przepisów korzystania z pasów bezpieczeństwa.


- W większości obowiązek ten lekceważyli kierujący pojazdami, ale i wśród pasażerów znalazły się 2 osoby, które zapomniały o tym obowiązku. Policjanci podczas akcji sprawdzali także, jak przewożone są dzieci, czy są prawidłowo zapięte w fotelikach. Apelujemy więc o rozwagę i zapinanie pasów bezpieczeństwa, które niejednokrotnie uratują nam życie i czasami pozwalają uniknąć poważniejszych obrażeń ciała – mówi Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik KPP Wadowice.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy