reklama
reklama

Uwaga na naciągaczy! RMF interweniuje

Wiadomości, 28.01.2016 12:45, PG
Młodzi przedsiębiorcy naciągani na kosztowne szkolenia.
Uwaga na naciągaczy! RMF interweniuje

Sprawą zaintersowało się dzisiaj radio RM FM. O co chodzi? Tajemnicza firma z Katowic próbuje "łapać" małe firmy na dziwne kosztowne szkolenia, które rzekomo są obowiązkowe od 1 stycznia 2016 roku dla nowych przedsiębiorców. 

 

Mieszkanka Andrychowa stała się ofiarą takich praktyk. Zobaczcie rozmowę z mieszkanką Andrychowa.

 

 

Reporterowi RMF udało się dotrzeć do innych szczegółów.

 

ZOBACZ: Prowadzisz własny biznes? Uważaj, bo polują na Ciebie oszuści!

 

 

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dr_house, 29.01.2016 23:53

@barte tylko, że jego komentarz nie miał nic wspólnego z tematem tylko był atakiem zaczepnym. Kolejnego jego postu nie mam nawet zamiaru komentować a na tych sprawach się akurat znam.

igor1234, 29.01.2016 22:12

kopiuj-wklej to jedyny sposób bezmózgów próbujących wytłumaczyć coś o czym nie mają zielonego pojęcia... . . . dzięki za debila;-))) to balsam na moją duszę ...nic tak nie cieszy gdy bezmózg zwyzywa od debili...

dr_house, 28.01.2016 20:21

@igor1234 widzę, że ty we wszystkim szukasz problemów i robisz z siebie skończonego debila. Każdy chociaż trochę rozgarnięty człowiek pod użytym sformułowaniem "jednoosobową firmę" zrozumiał jako "jednoosobową działalność gospodarczą". W dużym stopniu jest tak, że osoby prowadzące taką działalność zatrudniają pracowników. W momencie zatrudnienia choćby jednej osoby staje się "Pracodawcą'. Zgodnie z przepisami Kodeksu pracy pracodawca ma obowiązek chronić zdrowie i życie pracowników przez zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy przy wykorzystaniu osiągnięć nauki i techniki, zwracając szczególną uwagę na: • organizowanie pracy w sposób zapewniający bezpieczne i higieniczne warunki pracy, • zapewnienie przestrzegania w firmie przepisów oraz zasad w zakresie BHP, • usuwanie uchybień, • reagowanie na potrzeby w zakresie BHP oraz dostosowanie środków podejmowanych w celu doskonalenia istniejącego poziomu ochrony zdrowia i życia pracowników, biorąc pod uwagę zmieniające się warunki wykonywania pracy, • uwzględnianie ochrony zdrowia pracowników młodocianych, pracownic w ciąży lub karmiących piersią oraz pracowników niepełnosprawnych w ramach podejmowanych działań profilaktycznych, • zapewnienie wykonania nakazów, wystąpień, decyzji i zarządzeń wydawanych przez organy nadzoru nad warunkami pracy, • zapewnienie wykonania zaleceń społecznego inspektora pracy. Pracodawca musi również odbyć szkolenie w zakresie niezbędnym do wykonywania ciążących na nim obowiązków. Szkolenie powinno być okresowo powtarzane. Jeżeli nie masz pojęcia w tym temacie to nie zabieraj głosu bo swoim zachowaniem pokazujesz, że masz siano we łbie.

igor1234, 28.01.2016 19:05

prowadzi jednoosobową firmę i zatrudnia jednego pracownika... . . doktorku popuść gazy bo poszły w inną stronę

dr_house, 28.01.2016 18:51

Z //prod.ceidg.gov.pl/ceidg/ceidg.public.ui/search.aspx albo kupują bazy danych od innych firm.

kalafior, 28.01.2016 17:46

Ciekawe skad mają nr.tel do tych osób i reszte danych?

dr_house, 28.01.2016 17:29

Podobną sytuację miał mój znajomy, który prowadzi jednoosobową firmę i zatrudnia jednego pracownika. Pani która dzwoniła przedstawiła się, że jest z Instytutu do spraw zagrożeń (czy jakoś tak) i że musi mieć obowiązkowe szkolenie dotyczące zagrożeń osób trzecich. Reszta podobna czyli kurier za około 500PLN lub 3 dni kursu za około 1500PLN.